Terazi burcunda dolunay: İlkbahar ekinoksu...

21 Mart 2019 günü Terazi burcunun 0 derecesinde çok özel bir dolunay gerçekleşiyor. İlkbahar ekinoksunun gerçekleştiği gün oluşan selenik dolunay, 18 yıllık bir döngü başlatıyor.

Yayınlanma Tarihi: 21.03.2019 11:24
Değiştirme Tarihi: 21.03.2019 11:24
Terazi burcunda dolunay: İlkbahar ekinoksu...

Bahar geldi ve ruhumuzda çiçekler açmaya başladı. Fakat yaşanılan Merkür retrosunun etkisinde hayatımızda yaşadığımız belirsizlikler ile önümüzü görmekte zorlandığımız, kimi zaman umutsuzluğa düştüğümüz, kimi zamanda hayaller dünyasında gezdiğimiz günlerden geçiyoruz. 

Merkür çok zorlandığı balık burcunda retro yaparken, dolunay haritasında Neptünle kavuşuşum yapıyor. Bu bir çeşit akıl tutulması.. 18 yıllık döngünün sert etkiler barındıran bir dolunay ile başlaması önümüzdeki yıllarda yaşanılabilecek olaylar karşısında en çok aklımıza mukayyet olmamız gerektiğini vurguluyor.

Ay terazi burcunda yer alırken, tam karşısında Chiron ile kavuşumda Güneşi görüyoruz. Terazi burcunda gerçekleşen dolunay ikili ilişkiler, ortaklıklar, sözleşmeler, evlilikler, hukuk ve adalet kavramlarının çok fazla gündeme geleceğini gösterirken, Chiron’un baş rolde olması düşüncesizce verilen egosal kararların sonucunda yaralanma ihtimalimizin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Merkür retrosu ile birlikte eski defterler tekrar açıldı. Ve birçok ilişkide üstü örtülmüş olan sıkıntılar gün yüzüne çıktı. Kendinizi büyük bir boşlukta yalnız hissediyor olabilirsiniz. Tutunmaya çalıştığınız kişiler ile ilgili hayal kırıklıkları yaşıyor da olabilirsiniz. Önümüzdeki süreçte sağlam zemine dayanmayan ilişkilerin bittiğine şahit olacağız. 

Venüs ve Marsın birbirine meydan okuması maddi ve manevi değerler konusunda yanlış kararlar alabileceğimizi gösteriyor. Venüs ile kavuşumda olan lilith birlikteliklerin üçüncü kişiler tarafından tehlikede olacağının da göstergesi. Kapalı kapılar arkasında yaşanan ilişkiler, ihanetler gün yüzüne çıkacak. Ciddi bir güven/sadakat sınavı verilecek.

Aman dikkat! Merkür’ün bu derece zorlandığı bir dolunayda iyice düşünmeden karar vermeyin. Yaşadığınız bir kriz sonrasında, öncelikle sakinleşin ve sonrasında karar verin. Bu etki altında öfkeyle kalkan, zarar ile oturacaktır. 
Maddi değerlerin tehlikeye gireceği, ekonomik bir belirsizliğin oluşacağı bu süreçte maddi kaynaklarınıza sahip çıkın. Çok gerekli olmadıkça önemli kararlar vermemeye çalışın. Büyük borçlar altına girmek, riskli yatırımlar yapmak için tehlike sinyalleri veren bir dolunay. 

Kazalara karşı çok dikkatli olmalısınız. Dalgınlık ve uykusuzluk ile kazaya davetiye çıkarabilirsiniz. Özellikle uzun mesafeli yolculuklarda mutlaka güvendiğiniz hava yolu şirketleri ile seyahat etmelisiniz. Dünya genelinde uçak kazaları tetiklenecektir. 

Gökyüzündeki enerjiler ne kadar sert olursa olsun, önemli olan yaşanılacak olaylara farkındalıkla cevap vermektir. Her bitiş, bir başlangıçtır. Hayatımızda yaşadığımız herşey bizi biz yapan değerlerdir. Bu yüzden bırakalım hayat bildiği gibi gelsin. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ