Temmuz ayında gökyüzünde neler oluyor?

Temmuz ayında gökyüzünde neler oluyor?
Yayınlanma Tarihi: 02.07.2018 16:17 | Değiştirme Tarihi: 02.07.2018 16:17

Temmuz ayı yılın en hareketli, en çok adından söz ettirecek ayı olarak gündemimizde olacak.

Birçok gezegenin retro harekette olduğu temmuz ayında 13 Temmuz’da Güneş Tutulması, 27 Temmuz’da ise Ay tutulması gerçekleşecek.  Güneş ve Ay tutulmalarının etkileri çok net bir şekilde yaşanır. Değişimin ve dönüşümün tetikleyicisidir. Herkes yaşamının farklı alanlarında bu etkiye maruz kalacak.  Birçoğumuzun hayatında yeni bir dönemi başlatırken, birçoğumuzu da büyük sınavlara tabi tutacak. Mars Retrosu eşliğinde yaşanacak tutulmalar Eylül ayına kadar toplumsal anlamda da ciddi değişimler yaşamamıza sebep olacak.

30 Haziranda iletişim şeklimizi, zihnimizi, kendimizi ifade etmemizi etki altına alan Merkür Aslan burcuna geçiş yaptı. Merkür Aslan burcundayken ego savaşları kaçınılmazdır. Kendimizi ortaya koymamızı destekleyen, cesaret veren bir etkisi vardır. Ama dozunu aştığında, “ben bilirimci” bir hal aldığında çatışmalar kaçınılmaz hale gelir. İkili ilişkileri, ortaklıkları, evlilikleri etkisi altına alacak olan tutulmaların Merkür Aslan’dayken gerçekleşmesi büyük kopuşları beraberinde getirebileceğini gösteriyor. Özgüven patlamalarına dikkat etmek gerekiyor. 

6 Temmuz günü yılın en özel ve anlamlı enerjisini içerisinde barındırıyor. Güneş sisteminin en özel yıldızlarından olan Sirius Güneş ile tam kavuşum gerçekleştiriyor. Sirius Yıldızı yüksek bilinçle aramızdaki özel bağdır. Yılda bir kez gerçekleşen bu kavuşum ile bir yıllık döngüdeki kader yazgılarımız oluşuyor. Bu günlerde dileklerimiz, dualarımız, eylemlerimiz çok büyük bir önem taşır. Adeta kendi kaderimize bir dokunuşumuzdur. 

ASTROLOJİKA