Şubat Ayında gökyüzünde neler oluyor?

2020 yılının ilk ayına zor bir giriş yaptık. Yaşanılan depremler, salgınlar, beklenmedik vefatlar sarsıcı bir etki yarattı. 2020 yılı diğer yıllardan farklı ve özel bir yıl. Şubat ayı da hızla gündemi belirlemeye devam edecek. Hem bireysel anlamda, hem de dünya çapında çok ciddi dönüşümler yaşanıyor. Satürn-Pluto kavuşumun etkisi çok derinden hissediliyor. 

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2020 10:05
Değiştirme Tarihi: 03.02.2020 10:05
Şubat Ayında gökyüzünde neler oluyor?

Uranüs’ün boğa burcuna geçişiyle başlayan depremler şubat ayında da devam edecek. Depremle yaşamayı öğrenmek, gerekli önlemleri alabilmek 7 yıl sürecek olan Uranüs Boğa geçişinde çok önemli olacak. 3 Şubat günü Balık burcuna geçiş yapacak olan Merkür 16 Şubat itibariyle retro pozisyonda olacak. Merkür Balık burcunda güçsüz olduğu bir konumdadır. Yanlış kararlar verilmesi, unutkanlık ve dalgınlıktan dolayı verilebilecek yanlış kararlar, iletişim problemlerinde doğacak alınganlık ve küslüklere sebep olabilir. Özellikle önemli kararlarınızı, imzalarınızı Merkür retro pozisyona geçmeden önce vermelisiniz. 16 Şubat sonrasında verilen kararlar pişmanlıklar yaşatabilir. 

9 Şubat günü Aslan burcunda bir dolunay meydana gelecek. Aynı dönemde Venüs’ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte ilişkilerde hızlı ve ani kararların verildiği, daha cüretkar davranıldığı bir dönem başlayacak. Hızla başlayan ilişkiler gündeme oturacak. 

16 Şubat’ta Mars çok güçlü olduğu Oğlak burcuna geçiş yapacak. 2020 yılına girerken 26 Aralık’ta yaşanmış olan şanslı güneş tutulmasının etkileri bu geçişle birlikte tetiklenecek. Ve hayatınızda şanslı ve bereketli günler yaşanacak. Enerjinizin ve motivasyonunuzun arttığını hissedeceksiniz. 

Güneş 19 Şubat’ta Balık burcuna geçiş yapacak. Gökyüzünde toprak ve su hakimiyeti olacak. Ayın kapanışı ise 23 Şubat’ta gerçekleşecek olan balık yeniayı ile olacak. Bu yeniayla birlikte geçmişte gündeminizde olan, uzun zamandır emek verdiğiniz ama karşılığını alamadığız konularda gelişmeler yaşayacaksınız. Hakedişlerin alındığı bir yeniay olacak. Zamanın su gibi aktığı, yoğun gündemine yetişmekte zorlanacağınız bir ay sizleri bekliyor. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ