SPİCA kavuşumlu yeni ay gerçekleşiyor

16 ekim günü Terazi burcunun 23 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Gökyüzünün en parlak yıldızlarından olan Spica ile kavuşumda olan bu yeniay özellikler ünlü kişilerin hayatını mercek altına alacak!

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 16:54
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 16:54
SPİCA kavuşumlu yeni ay gerçekleşiyor

Gökyüzündeki enerjiler gergin, Merkür ve Mars retrosu devam ederken gerçekleşen bu yeniay zorlu enerjilerin gölgesinde kalıyor. Tahammül sınırımızın zorlandığı bir dönemden geçiyoruz. Yeni başlangıçlarda bazı engellerle karşılaşılabilir. Bu dönemde mümkün olduğunca elimizdeki işleri bitirmek, düzenlemek, yeni başlangıçları ise 15 Kasım sonrasına bırakmakta fayda var.
Yeniay özellikle ikili ilişkiler ve ortaklıklarda yaşanabilecek gerginlikleri vurguluyor. Özellikle gerginlikler yaşayan çiftler için bu bir kopuş dönemi olabilir. Ama dikkat ! Çünkü Mars ve Merkür retrosu döneminde vereceğiniz kararlar sonrasında pişmanlık yaratabilir.  Bazı kişiler için ise bu yeniay özgürleşme dönemi olacak. Size artık fayda getirmeyen bir ilişkiden içsel olarak özgürleşeceksiniz. Bırakmayı ve vazgeçmeyi kabul etmek size çok daha iyi gelecek. 

Ortalıklarda yaşanacak gerginliklerin temelinde hak ve adalet kavramları yatıyor. Eşit paylaşılmayan haklar, maddi konularda yeniden bir yapılanmaya gidilmesine sebep olabilir. Yeni iş ortaklığı teklifleri için uygun bir zaman değil. İş yerinizde yöneticilerinizle yaşayacağınız gerginlikler, işten ayrılma kararı almanıza sebep olabilir. Özellikle yengeç, oğlak, koç, terazi burcu etkisinde olan kişiler çok daha dikkatli olmalı.

Aslan, Kova, İkizler, Yay burcunda 23 derece civarında gezegenleri olanlar;

Kadersel karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Uzun süredir almak istediğiniz bir haber alabilirsiniz. Maddi açıdan sizi rahatlatacak gelişmeler, iş başvurularınıza olumlu geri dönüşler olabilir.
Kendi alanında tanınmış, başarılı kişilerden destek alabilirsiniz.

Sağlık açısından; Bel, böbrek, pankreas, mesane, bel fıtıkları, eklemler ve baş bölgesi ile ilgili sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Geçmiş rahatsızlıklar nüksedebilir. Ameliyat olmak için sıkıntılı bir zamandır. Zorunda kalmadıkça 15 Kasım sonrasına ertelemelisiniz. Estetik uygulamalardan uzak durulmalı! Dürtüsel olarak hareket etme enerjisinin yoğun olduğu önümüzdeki günlerde ani verilecek kararlar, fevri çıkışlar her zaman pişmanlıklar yaratır. Sakin kalmaya özen gösterelim.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ