Sonbahar Ekinoksu gerçekleşti!

Sonbahar Ekinoksu gerçekleşti!
Yayınlanma Tarihi: 24.09.2018 17:58 | Değiştirme Tarihi: 24.09.2018 17:58

Güneşin Terazi burcuna geçmesiyle Sonbahar Ekinoksu gerçekleşti ve yeni bir altı aylık dönem başladı.

Terazi burcunun temel ihtiyacı ilişki kurmak ve başka insanlarla uyumu yakalamaktır. Güneş terazi burcunda olduğunda, daha uzlaşmacı ve işbirliklerine açık oluruz. Zodyakta benliği temsil eden Koç burcunun tam karşısında yer alan, Terazi burcu başkalarını fark etmek temasını içinde barındırır. Benlikten çıkıp, biz olma bilincini vurgular.

Terazi teması vurgulandığında adalet ve eşitlik arayışı artmaktadır. Karşımızdaki kişiye saygı duyabilmemiz, kendi ihtiyaçlarımızı olduğu kadar çevremizdekilerin ihtiyaçlarını da fark edebilmemiz önümüzde bir aylık süreçte daha kolay olacaktır. Ortak bir noktada buluşmak, arabuluculuk yapmak Terazinin en belirgin özellikleri arasındadır. Terazinin en büyük handikabı ise kararsızlığı ve kimi zaman kendisine karşı olan kayıtsızlığıdır. İçgüdüsel olarak uyumlanma arzusu kendi isteklerini görmezden gelmesine sebep olabilir.

Venüs’ün Terazi burcundaki yöneticiliği estetik, zarafet, uyum, simetri ve güzellik ile ilgilidir. Güneş Terazi burcundayken güzellik ve estetik ile ilgili uygulamalar gündeme gelebilir. Fakat yönetici Venüs’ün Akrep burcunda zararda olması ve hızla retro sürecine ilerlemesi bu tarz uygulamalar için çok uygun bir dönem olmadığının göstergesidir.

Kübra DENİZCİ