Sonbahar Ekinoksu: 6 aylık kader yazılıyor

Sonbahar ekinoksu Güneş’in 22 Eylül günü Terazi burcuna geçişiyle gerçekleşiyor. Ekinoks haritası bizlere 6 aylık süreçte toplumsal olarak hangi konularla karşı karşıya geleceğimizi gösteriyor. Haritada yükselen Kova burcu özellikle toplumun tamamını ilgilendiren konuların gündeme geleceğini, birlik duygusuyla hareket etmek gerekliliğini vurguluyor. Özgür hareket etme ihtiyacı, kısıtlılıkların verdiği sınırlanma hissinden kurtulma isteği var. Fakat özellikle sağlık konularıyla ilgili yaşanacak gelişmelerin sınırlandırmaları daha da arttıracağı gözüküyor. Satürn-Jüpiter-Pluto gibi gezegenlerin izole olmayı gerektiren bir alanda yerleşmiş olması tedbirlerin arttırılacağını, yeni kısıtlamaların geleceğini, hastane koşullarında sorunlar olabileceğini, toplumsal örgütler, insan hakları ile konularda gelişmeleri, eğitimle ilgili verilen kararlarda değişiklik olabileceğine işaret ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 15:25
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 15:25
Sonbahar Ekinoksu: 6 aylık kader yazılıyor

Merkür ve Mars’ın da içinde bulunduğu zorlayıcı T-kare açı kalıbı ülkenin diplomatik ilişkilerinde, ticari anlaşmalarda, ortaklıklarda, maddi konularda uzlaşmanın zor olacağını, gizli düşmanlıklara çok açık bir enerji olduğunu vurguluyor. Özellikle Merkür’ün akrep burcunda retro yapacağı 15 Ekim-3 Kasım tarihleri anlaşmazlıklar konusunda dikkat çekici olacak. Bu tarihlerde ülkemiz dünya gündeminde yer alabilir.

Ay Antares hattında, Mars ise retro pozisyonda olduğu için askeri hareketlilikler önümüzdeki aylarda da gündemde olacaktır. Masada ve diplomatik çözümler yeterli gelmeyebilir. Ülke liderlerinin ani bir öfkeyle karar vermesi söz konusu olabilir. Hem toplumsal konularda, hem de bireysel olarak verilen iş hayatı, ortaklık, evlilik gibi konularda fevri hareket etmek büyük pişmanlıklar yaratabilir.

Ülkemizin haritasında maddi kaynaklar, borçlar, vergiler ile ilgili alanın tetikleniyor olması ekonomiyi düzeltmek adına bazı yapılanmalara gidileceğinin göstergesidir. Bankalar, krediler ve geçmiş borçlara yapılandırmalar ile ilgili yeni kararlar çıkabilir. 

Yükselende yer alan Kova burcu ve haritadaki yöneticisinin konumu teknoloji, internet, haberleşme konularında bazı kısıtlılıklara, elektrik kesilmelerine, bağlantı sorunlarına sebebiyet verebilir. Hatta devlet bazlı bazı erişim engelleri de gelebilir. Yeni eğitim sisteminin online sistemler üzerinden devam ediyor olması da altyapı eksikliğini ortaya çıkarabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ