Satürn-Pluto kavuşumu: Büyük dönüşüm!

2020 yılı Satürn ve Pluto kavuşumuna tanıklık ediyor. Hem ülkemiz açısından, hem de küresel açıdan zor günlerden geçiyoruz. Satürn ve Pluto kavuşumlarının olduğu yıllar çok büyük değişim ve dönüşümlere işaret ederler.

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2020 14:07
Değiştirme Tarihi: 02.03.2020 14:07
Satürn-Pluto kavuşumu: Büyük dönüşüm!

33 senede bir tekrarlanan bu görünüm mevcut düzenin yıkılıp, tekrardan kurulması ile ilgilidir. Her iki gezegen de zorlayıcı enerjileri barındırırlar. Yeni düzenin kurulması bu nedenle sancılı olacaktır.

Doğal afetlerdeki artış da düzen değişikliği ile birlikte küresel açıdan dengenin değiştiğinin göstergesidir. Uranüs’ün Boğa burcu geçişiyle artış gösteren depremler, tehlikenin sinyallerini vermektedir. 2020 yılında depremlerin yanı sır, yanardağların faaliyetleri de artacaktır. Pluto patlama semboliğini barındırmaktadır. Ay düğümlerinin de Yay-İkizler aksına geçmesiyle birlikte hem yaşanabilecek savaşlar, hem de doğa olayları büyük göç dalgalarını tetikleyebilir. Yaşanacak ani gelişmeler uluslar arası arenada AB, Nato vb oluşumların içerisinde de önemli değişikliklere sebep olacaktır.

Satürn ve Pluto’nun Oğlak burcundaki kavuşumu özellikle küresel düzende güç ve otorite dengelerini değiştirecektir. Bazı ülkelerin bağımsızlıklarını ilan etmesi, siyasi otoritelerin el değiştirmesi, halk ayaklanmalarıyla yaşanacak reformlar, siyasi ve ekonomik krizler 2020 yılı boyunca dünya gündeminde yer alacak. Yaşanılan gelişmeler ise insanlık üzerinde büyük bir korku ve endişe yaratabilir. Fakat yaşanılan bu astrolojik döngüler bir uyanışın gerçekleşmesi içindir. Mevcut düzende fayda sağlamayan yapılardan kurtulmak, saplanılıp kalmış düzeni değiştirmeye cesaret edebilmek, bireysel anlamda farkındalık seviyesini arttırmak gerekir. Ben değil, biz bilinciyle hareket edildiğinde bu zorlu döngüler çok daha zararsız atlatılabilir. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ