Satürn geçişleri İkizler burcunu nasıl etkileyecek?

Satürn 1 Temmuz’a kadar Kova burcunda seyahat edecek. Bu süreç 2020 yılı Aralık ayında başlayacak ve 2023 yılı Mart ayında son bulacak olan Kova Döngüsünün bir fragmanı niteliğinde olacak. Peki İkizler burçları ve yükselen İkizler burçları bu süreçten nasıl etkilenecek?

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2020 12:37
Değiştirme Tarihi: 08.05.2020 18:48

İkizler burcu olan, doğum haritasında ikizler burcunda gezegen dağılımı olan kişiler Satürn’ün kendileri gibi bir hava burcu olan Kova geçişinden olumlu olarak etkilenecekler. Özellikle Temmuz ayına kadar olan süreçte ve 2021 yılının ilk aylarında 20-24 Mayıs arasında doğmuş İkizler burçları Satürn desteğini çok güçlü olarak hissedecek. Satürn hayatımızda kalıcı başarılar elde etmemizi sağlar. Satürn desteğiyle başlanılan iş, ilişki, eğitim uzun soluklu olur.

Yükselen İkizler burçları son birkaç yıldır belki de Satürn’ün en zorlayıcı transitlerinden biri olan Satürn 8. Ev transitini yaşıyorlar. Artık Satürn yavaş yavaş bu evden uzaklaşıyor. Öncelikle psikolojik olarak bunun rahatlığını hissedeceksiniz. Son birkaç yılda kayıplar, krizler, vefatlar gibi konularda zorluklar yaşamış olabilirsiniz. Şimdi Satürn yaşadığımız bu zorluklar sonrasında hayata farklı bir bakış açısıyla bakabilmenizi sağlayacak. Hayatın anlamını sorgulamaya, varoluş üzerine derinlemesine düşünmeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu transit sizi farklı eğitimler almaya yönlendirebilir. Fikirlerine önem vereceğiniz farklı kültürlerden insanlarla yollarınız kesişebilir. Satürn bu transitinde sizin inancınızı, hayat felsefenizi test edecek olaylar yaşatabilir.

Yurtdışı seyahatleriniz artabilir, hayalinizde olan görmek istediğiniz yerlere keşif turları yapabilirsiniz. İş seyahatleri yapabilirsiniz. Yarım bırakılan bir eğitim programına geri dönmek isteyebilirsiniz. Tez aşamasında olan kişiler için disiplinli ve yoğun bir çalışma dönemini ifade eder. Ama çok da kolay geçen bir zaman değildir. Çünkü bu dönemde yaptığınız herşeyi mükemmel yapmak istersiniz, üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz. Bu geçiş bir konuda uzmanlaşmak için çok faydalıdır. Fakat Satürn geçtiği her alanda mutlaka büyük bir emek ister.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ