Satürn geçişi Boğa burçlarını nasıl etkileyecek?

Satürn 1 Temmuz’a kadar Kova burcunda seyahat edecek. Bu süreç 2020 yılı Aralık ayında başlayacak ve 2023 yılı Mart ayında son bulacak olan Kova Döngüsünün bir fragmanı niteliğinde olacak. Peki Boğa burçları ve yükselen Boğa burçları bu süreçten nasıl etkilenecek?

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2020 13:45
Değiştirme Tarihi: 27.04.2020 16:36

Güneş burcu Boğa olan kişiler Satürn Kova geçişinde biraz zorlanıyor olacaklar. Temmuza kadar olan süreçte en çok 20-24 Nisan arasında doğmuş olan Boğa burçları zorlayıcı ve kısıtlayıcı etkiyi hissedecek. Bu dönemde fiziksel olarak enerjinizin düştüğünü hissedebilirsiniz. Herhangi birşeye adıma atmak istediğiniz noktada beklenmeyen engellerle karışabilirsiniz ya da onaylanmama korkusuyla ile adım atmaya kendiniz cesaret edemeyebilirsiniz. Bu dönem daha çok içe dönme, kendiniz ve hayatınızla ilgili derin düşünebilmek için yararlıdır.

Yükselen Boğa burçları sizin için oldukça önemli iki buçuk yıllık bir döngü başlıyor. Satürn kariyer alanınızdan geçerken sizden hayatınızla ilgili daha çok sorumluluk almanızı ve kariyerinizde bir yapılanma yapmak adına çabalamanızı isteyecek. Satürn geçtiği alanlarda ilk önce kişiyi zorlar ama daha sonra ödülünü verir. Bireysel doğum haritanızda zorlayıcı etkiler varsa bu süreçte çalışma alanınızda yöneticilerinizle sorun yaşayabilirsiniz. Yaptığınız işlerin beğenilmemesi, daha fazla eleştirilmek, sorumluluğun kaldıracağınızdan daha fazla artması söz konusu olabilir. Biraz sabırlı olmayı gerektiren bir kombinasyondur. Emek veriyorum karşılığını alamıyorum diye düşünseniz de bu döngüde yaptıklarınızın karşılığını mutlaka alacaksınız. Satürn şartları zamanla olgunlaştırır.

Geçiş dönemi iş yoğunluğunuzun artmasından dolayı ailenize, sosyal çevrenize çok fazla zaman ayıramadığınız bir zamandır. Bu dönemde zaman yönetimi herşeyden önemli hale gelir. İş hayatı haricinde bu alan toplum önünde statünün de değişmesi ile ilgilidir. Bu bazen aile birliğinin kurulması, evlilik ile olabilir.  Ayrıca baba ve hayattaki otorite olarak kabul edilen kişilerle ilişkiler hassaslaşabilir. Bazen geçmişte kaldığını düşündüğünüz sorunlar önünüze serilir, bir çözüme kavuşturulması beklenir. Her koşulda Satürn 10. Ev geçişi hayatınızda iz bırakacak önemli transitlerden biridir. Ne yapmak isteğiniz konusunda ne kadar net olursanız, Satürn desteğini de o derece hayatınızda hissedebilirsiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

 

Etiketler: astroloji - burçlar