Oğlak burcunda Plutonik ay tutulması

17 Temmuz 2019 günü, İstanbul saatine göre 00:38’de Oğlak burcunun 24 derecesinde ay tutulması gerçekleşti.

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2019 15:29
Değiştirme Tarihi: 17.07.2019 15:29
Oğlak burcunda Plutonik ay tutulması

Tutulma anında Merkür dahil, birçok gezegenin retro pozisyonda olması ve tutulmaya Pluto’nun eşlik etmesi temkinli olmamız, hayatımızın sorumluluğunu almamız ve güvenlik alanımızı koruyacak şekilde hareket etmemiz konusunda bizleri uyarıyor. 

Sosyal ve toplumsal anlamda çok ciddi etkilere sahip olacak bu tutulma geçmişte verilen kararların sorgulanmasına sebep olacak. Yengeç ve Oğlak hattındaki tutulmalar yönetimsel faaliyetler, güvenlik konuları, devletler, iktidar sahipleri, ceolar, otoriteler ile ilgilidir. Bu tutulma etkisiyle hepimiz bireysel haritalarımıza göre olumlu ya da olumsuz etkiler alıyoruz. Fakat tutulmanın asıl etkisi dünya düzeni üzerinde değişimleri tetikleyecek olması. Dünya liderleri ile ilgili suikastlar, skandallar, terör saldırırları meydana gelebilir.  Ülkelerin sınırları, iç ve dış güvenlik konuları, askeri hareketlenmeler, ekonomik yaptırımlar gündeme geleceği için, toplumsal bazdaki bu değişim bireysel anlamda bizleri sarsıcı bir şekilde etkileyebilir. O nedenle maddi kaynaklarımıza sahip çıkmamız, riskli yatırımlardan kaçınmamız, milli birlik çerçevesinde hareket etmemiz oldukça önemli olacak. Kendinizi tutulma etkisiyle çok bitkin, gergin hissediyor olabilirsiniz. Bu tutulma bilinçlenip, farkındalık kazanmak için oldukça önemli. Pluto’nun olduğu heryerde ölüm ve yeniden doğum vardır. Hepimiz hayatlarımızın belli alanlarında dönüşüm geçireceğiz. Bize fayda sağlamayan kalıplardan, tabularımızdan kurtulmamız için bir fırsat olacak. Oğlak burcunda gerçekleşen bu tutulma bir çoğumuza kariyer ve iş hayatını sorgulatacak. Gerçekten mutlu olduğumuz yerde miyiz,  yoksa kendinizi sıkışıp kalmış mı hissediyoruz? İnatla tutunduğumuz ve çabaladığımız şeyler bizim hayrımıza mı çalışıyor? Bazen cesaretlenebilmek için zorlayıcı olaylar yaşamak gerekir. Bu olaylar uyanmak içindir. Pluto bizi değişime davet ediyor. Elbette bazı şeylerin yıkılıp, yeniden şekillenmesi kolay olmayacaktır. Ama hayatımızda değiştirmek istediğimiz, bize fayda sağlamayan yapılara veda zamanı geldi. Güvende kalmak adına büyük fırsatları kaçırıyor olabiliriz. 

Aile bireylerimizle ilişkilerimizde gerginlik olabilir, yakınlarımızın bakımı, sağlık sorunları ile ilgilenebiliriz. Ani yer ve düzen değişiklikleri, ani hastalıklar ve vefatlar meydana gelebilir.  Hayatınıza yeni giren kişilere özellikle dikkat etmelisiniz. Karanlık bir tarafı olan, manipüle edici, zorlayıcı ilişkiler başlayabilir. Kemikler, dişler, eklemler, idrar yolu, mide hastalıkları, kalp krizleri ve kanser vakaları tetikleniyor. Plutonik etki altında travmatik olaylar yaşanabilir. Çocukları özellikle güvenli alanda tutmak gerekiyor. Tutulma haritası acil alarmı verip, dikkatli olmaya davet etse de bireysel anlamda çok güzel etki alanlar da olacaktır. Birçok doğum haberi duyacağız. Sürpriz hamilelikler gündeme gelecek. Özellikle Oğlak-Yengeç-Koç-Terazi burçlarının hayatında köklü değişiklikler olacak. Balık ve Akrep burcunda gezegenleri olanlar bu tutulmadan olumlu etkiler alacaklar. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ