Oğlak burcunda güneş tutulması!

Yılın ilk güneş tutulması 6 Ocak günü, Oğlak burcunun 15 derecesinde, İstanbul saatine göre 04:30’da gerçekleşiyor. Tutulma hem bireysel, hem de toplumsal açıdan ciddi değişimlere sebebiyet verecek.

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2019 14:13
Değiştirme Tarihi: 06.01.2019 14:13
Oğlak burcunda güneş tutulması!

Yılın ilk güneş tutulması 6 Ocak günü, Oğlak burcunun 15 derecesinde, İstanbul saatine göre 04:30’da gerçekleşiyor. Tutulma hem bireysel, hem de toplumsal açıdan ciddi değişimlere sebebiyet verecek. 15 derece Oğlak “Vega” Sabit Yıldızının derecesidir. Bu sabit yıldız zenginlik ve itibarı temsil eder. Önemli pozisyonlarda yer alan politikacıların, liderlerin haritalarında yer alır. Kişiye hem güçlü karizmatik bir kişilik, hem de yetenekler verir.

Tutulmanın Vega etkisinde olması dünya liderleri ile ilgili önemli olayları vurgularken, bireysel anlamda da yeteneklerimizi ortaya çıkarabileceğimiz ve birşeyleri başarmak adına yeni başlangıçlar yapabileceğimize dikkat çekiyor.

Tutulma anında birçok gezegen kendi yöneticisi olduğu burçlarda yer alıyor. Bu durum ise tutulma etkisini güçlendiriyor. Tutulmalar çok güçlü bir enerjiyi açığa çıkarırlar ve biz bu enerjinin etkisiyle hayatımızda önemli olaylar yaşarız. 2019 yılının ilk yarısının hikayesi bu tutulma etkisinde hissedilmiş olacak. Parçalı bir güneş tutulması olması nedeniyle olaylar birden bire değil, parça parça etkilerle meydana gelecek. Bu güçlü enerjiyi kullanmak ve fırsatlara çevirmek ise bizim elimizde!

Oğlak teması hayatımızın sorumluluğunu almamız ve isteklerimiz adına mücadele etmemiz gerektiğine vurgu yapıyor. Kendimize bir hedef belirlemeliyiz. Ve bu hedefe ulaşmak adına disiplin, sorumluluk ve azimle çalışmalıyız. Biz istesek de istemesek de zaten tutulma etkisinde buna mecbur kalacağız. Kariyer ve iş konularımız, üstlerimiz ve yöneticilerimiz ile olan ilişkilerimiz gündeme gelecek. Satürn ve Pluto’nun tutulmaya eşlik etmesi ile birlikte bazı engelleri, kısıtlamaları hissedeceğimizi ve bunun sonucunda hayatımızda bazı şeyleri dönüştürmeye mecbur kalacağımızı görüyoruz. Meydana gelen koşullar bize korku ve endişe yaşatsa da uzun vadeli planlar yapmak ve eyleme geçmek konusunda bizi teşvik edecek.

Oğlak gerçekçi bir bakış açısıyla hareket etmek gerektiğini bize gösteriyor. Beklentilerimizi makul tutup, elimizdeki imkanlar dahilinde adımlar atarsak başarıyı çok daha kolay yakalayacağız. Uygun zaman ve zemini yakaladığımızda gücümüzü ortaya koymaktan çekinmemeliyiz.

Toplumsal açıdan ele aldığımızda hiyerarşik sistem ve düzende önemli değişiklikler olacağını öngörebiliriz. Dünya düzenini değiştirecek bazı liderlerin vefatı ve değişimi gündeme gelebilir. Kural koyucular toplumda ses getirecek kararlar alabilir. Ekonomik kriz endişesi ile kısıtlayıcı ve engelleyici bazı yasalar gündeme gelebilir. Bu tutulma aslında liderlerin de sınanacağı bir döneme işaret ediyor. Güç savaşlarının sonucunda kimin Oğlak teması ile dik duracağı, kimin kaybedeceği gözlenmiş olacak. Halkıyla kenetlenebilen, değerlerine sahip
çıkan liderler bu etkiden güçlü çıkacak.

Kübra DENİZCİ

Etiketler: astroloji - oğlak burcu