Oğlak burcunda çok önemli bir ay tutulması gerçekleşiyor

05 Temmuz 2020 günü sabah saatlerinde oğlak-yengeç aksı tutulmalarının sonuncusu gerçekleşti. Oğlak burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen ay tutulması özellikle içsel ve duygusal açıdan çok yoğun bir etki altında olacağımızı gösteriyor. Tutulma göksel sembolikte çok önemli ezoterik anlamlara sahip olan Sirius-Vega hattında gerçekleşiyor. Bu tutulmanın etkisini hem bireysel, hem de toplumsal anlamda çok kısa bir sürede hissedeceğiz. Sabit yıldızların etkisi kadersel olacak, kontrol etmekte güçlük çekeceğimiz, kaçınılmaz durumlarla karşılaşacağız.

Yayınlanma Tarihi: 05.07.2020 14:05
Değiştirme Tarihi: 05.07.2020 14:17
Oğlak burcunda çok önemli bir ay tutulması gerçekleşiyor

Oğlak-Yengeç aksının ilk gündemi güvenlik meselesi olacak. Ev ve aile hayatınızda yaşanacak gelişmeler, kariyer planlamaları, otorite ve özellikle erkek figürlerle olan önemli gelişmeler, evlilik ve boşanmaların hızla gerçekleşmesi, ev, arsa alım satımları, ani iş fırsatları ve ani işten ayrılmalar gündemde olacak. Bu etkiler doğum haritanızın tutulmadan aldığı etkiye göre değişecek. Bu kadersel tutulma kimimizin hayatında çok özel etkiler yaratacak. Uzun zamandır beklenilen şeyler gerçek olacak. Kimimiz için ise ani kopuşları ve bitişleri sembolize edecek.

Tutulmadaki etkiler dürtüsel ve ani kararlar verilmesini tetikliyor. Bu konuda dikkatli olmalıyız. Mars’ın retrosu ve ilerleyen günlerdeki zorlayıcı açıları bu ani kararların pişmanlıklar yaratabileceğini gösteriyor. İlişkilerde bazı gizlenen konular açığa çıkacak, Venüs Retro döneminin gölge etkileri hala devam ediyor. Çok iyi bildiğinizi sandığınız bazı durumların, aslında hiç de bildiğiniz gibi olmadığını fark edeceksiniz.

Ülkeler açısından değerlendirildiğinde, liderlerden sarsıcı açıklamaların geleceğini gösteriyor. Virüs konusu hala gündemde, bu konuyla ilgili düzenlemeler devam edecek. Mars yangınları, patlamaları, askeri hareketlenmeleri tetikleyecek. Tutulmanın izlendiği ülkelerde büyük depremler olabilir. Ekonomi ise hala en önemli gündem maddesi. Askeri hareketlenmeler ve ülkeler arası gerginlikler ekonomik belirsizliği tırmandıracak. Bu tutulma bazı ülkeler için ciddi bir çatışma ihtimalini gösteriyor. Amerika’nın ise doğum gününde gerçekleşmesi gündemden hiç düşmeyeceğini gösteriyor. Hükümet ve yöneticilerde ani değişiklikler, seçimlerin halk olaylarını tetiklemesi, uçak ve gemi kazaları, terör saldırıları ne yazıkki bu tutulmanın tetikleyicisi olacağı konular olacak.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ