Nisan ayında gökyüzünde neler oluyor?

Nisan ayında gökyüzünde neler oluyor?
Yayınlanma Tarihi: 01.04.2019 09:30 | Değiştirme Tarihi: 01.04.2019 09:30

Nisan ayı kendimizi şımartmak isteyeceğimiz, yüksek enerjili ve dinamik bir ay olacak. Merkür retrosu etkisiyle çoğumuz belli konularda sınandık. İletişim problemlerinin artışı, belirsizlikler psikolojik olarak yıpranmamıza sebep oldu.

Şimdi ise hem Merkür retrosunun bitişi, hem de Mars’ın İkizler burcuna geçişiyle kendimizi daha rahat ifade edeceğimiz, işlerimizin yoluna gireceği bir ay bizleri bekliyor.

Gökyüzünde değişken enerjilerin hakim olması esnek ve değişime uyum sağlayan bir bakış açımız olması gerektiğine vurgu yapıyor. Mars İkizler burcunda iken daha meraklı ve aktif bir zihne sahip oluruz. Düşüncelerimizi paylaşmak, yeri geldiğinde karşı tarafı ikna edebilmek adına tartışmak ve dili bir silah olarak kullanmak isteriz. Fakat Merkür hala balık burcunda hareket ederken ve Neptün’le kavuşumdayken düşüncelerimizin bir süre sonra değişebileceğine, savunduğumuz şeyler konusunda pişmanlıklar yaşayabileceğimize dikkat etmeliyiz. Neptün ve Merkür’ün Balık burcundaki seyrini doğru kullanabilmek adına sezgilerimize kulak vermek, rüyalarımızı gözlemlemek, iç gözlem yapabilmek gerekir. Özellikle ikili ilişkiler ile ilgili konularda karar verme aşamasındaysanız sadece kalbinizin sesine güvenmelisiniz.

Venüs Balık burcunda iken ilişkilerde aşırı özverili oluruz. Şefkat ve merhamet duygularında bir artış meydana gelir. Sevgili ile bir olma hali bazen ilişkilerde kişisel sınırların ihlal edilmesine sebep olabilir. Bu dönemde ilişkiye dış göz olarak bakabilmek zordur. Olumlu kullanımında ise birlikte olduğunuz kişiyi olduğu haliyle kabullenebilirsiniz. Yaşadığınız olayları unutmaya ve affetmeye daha istekli olursunuz. Venüs Balıkta iken sanatsal faaliyetler ile ilgilenmek, ilham almak, dekorasyon işleri ile uğraşmak, moda, sahne sanatları, resim, heykel gibi alanlarda eserleri ortaya çıkmak uygundur. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ