Neptün Retrosu! İçsel yolculuk vakti

Neptün Retrosu! İçsel yolculuk vakti
Yayınlanma Tarihi: 20.06.2018 12:35 | Değiştirme Tarihi: 20.06.2018 13:09

Retro dönemlerinde içsel yolculuğumuz bizi korkularımızla yüzleştirip kimi zaman kaos yaşatsa da farkındalığımızı geliştirmesi açısından destekleyici olacaktır.

Neptün enerjisi çift taraflı çalışan, yoğun, karmaşık ve belirsiz bir yapıdadır. İyicil anlamda çalıştırıldığında ilahi olanla bütünleşme, bütüne hizmet etme, empati geliştirip koşulsuz ve karşılıksız sevebilme olgularını yaşatır. Hayaller kurduran, ideallerin peşinden koşmayı destekleyen, arındıran ve saflaştıran bir yapıdadır. Geleceği önceden gördüğümüz, sezgilerimize güvendiğimiz, rüyalarımızı kendimize rehber edindiğimiz tarafımızı temsil eder. Kontrolsüz etkilerinde ise hayatın gerçeklerini reddeden, kader kurbanı olduğunu hisseden, mücadeleden yoksun bir teslimiyeti yaşatabilir. Bağımlılıklara teslim olunan, kaos içinde hapsolmuş hissettiren bir ruh halinde kişinin kendisini kaybetmesine sebebiyet verebilir. Aldatma ve aldatılma temalarını hayatımıza getirebilir.

Düşlerimiz bilinçaltımız ile hayatlarımız arasında bir bağ oluşturur. Ama eğer gerçeklerimiz ile taban tabana zıt olmasına rağmen, düşlerimizin peşinden gidersek yaralanırız. Neptün hayallerimizi idealize ederken bize sonsuz bir kapı açabilir. Bizi yüreklendirebilir. Aynı zamanda gerçeklerimizin önünde bir sis perdesi de oluşturabilir.  Neptün’ün Retro dönemlerinde bu ayrımı yapmak bir nebze daha kolaylaşabilir. İnandığımız şeyler uğruna kendimizi kandırıyor muyuz ya da kendi hayallerimizi gerçekleştirmek adına başkalarını aldatma eğiliminde miyiz? Şimdi Neptün’nün sis perdesini aralama zamanı! 

Neptün 18 Haziran- 24 Kasım sürecinde Balık Burcunda Retro hareketini gerçekleştirecek. Manevi bir yükseliş gerçekleştirmek adına bu süreçte iç dünyamıza dönebiliriz. Retro dönemlerinde içsel yolculuğumuz bizi korkularımızla yüzleştirip, kimi zaman kaos yaşatsa da farkındalığımızı geliştirmesi açısından destekleyici olacaktır. Bağımlılıklarımızı fark eder ve uzaklaşma eğiliminde olursak, meditasyon, yoga vb. aktivitelerle ruhumuzu beslersek bu süreci çok daha kolay atlatırız. Rüyalarımızı kendimize rehber edinebiliriz. Hayallerimiz ve gerçeklerimiz arasındaki dengeyi yakalamak adına hayatımızı gözden geçirebiliriz. Gerçekleşmesini dilediğimiz şeylerin gerçekten hayrımıza olup, olmadığını tekrar düşünebiliriz. Sembolleri ve mesajları takip edebilmek çok değerlidir. Neptün’ün iyicil enerjilerinden yararlanarak hayat yolumuza ışık tutabiliriz.  

ASTROLOJİKA