Merkür Terazi Burcuna geçiyor

Merkür 27 Eylül’e kadar iletişimde kibar, naif, arabulucu, diplomatik bir tutum izlemeyi sembolize eden Terazi burcunda seyahat edecek. Terazi burcu karşımızdaki kişiyle eşit bir mesafede iletişim kurabilmeyi vurgular.  

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 14:01
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 14:01
Merkür Terazi Burcuna geçiyor

Bu transit etkisi altında olayları hem kendi bakış açımızdan, hem de karşımızdaki kişinin gözünden değerlendirebiliriz. Uyumlu ve anlaşmacı tavrımız ikili ilişkilerde sert enerjilerden dolayı çatışmalar olsa da sonrasında doğru bir iletişimle sorunların tatlıya bağlanabileceğini gösteriyor.

Adalet teması da ön plana çıkıyor. Yaşanan olaylarda doğru ile yanlışı değerlendirmeye çalışmak, haksızlıklara engel olmaya çalışmak, hak edene hakkını teslim etmek gerekecek. Merkür-Venüs arasında önümüzdeki hafta oluşacak olumlu etki hukuki davaları ve uzlaşmaya dayalı işlemleri  olan kişiler için olumlu bir göstergedir.

9 Eylül itibariyle başlayacak Mars retrosu döneminde evlilik ve ortaklıklarda ani kararlar vermek doğru olmaz. Bu yüzden Merkür’ün Terazi geçişinden de faydalanarak ilişkide dengeleri sağlamaya çalışmalıyız. Terazi burcu zodyağın en kararsız burcudur. Bu nedenle herhangi bir konuda net bir fikrin oluşması zaten önümüzdeki günlerde çok mümkün değil. Kendinizi arada kalmış hissedebilirsiniz.

Venüs yönetiminde olan terazi burcu tasarım, sanat, yaratıcılık, güzellik, estetik, moda alanlarında çalışanlar için güzel bir fırsat sunuyor. Bu alanda çalışan kişilerin projelerinin hızlanması, satış, pazarlama, reklam faaliyetleri yürütebilmeleri için Eylül ayı olumlu bir dönem olacak.  Bu geçiş özellikle Terazi, İkizler, Kova, Aslan ve Yay burçlarında gezegenleri olan kişiler için daha pozitif bir etkide çalışacak.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ