Merkür retrosu sona eriyor: 3 haftadır aksayan işlerinizde gelişmeler olacak

Merkür 5 Kasım itibariyle ileri harekete geçecek. Retro etkisinin sona ermesiyle birlikte özellikle son üç haftadır aksayan işleriniz, çözümlenmeyen sorunlarımız, yarım kalmış görüşmeleriniz, alamadığınız haberler ile ilgili gelişmeler olmasını sağlayacak. Merkür her türlü haberleşme, yazılı ve sözlü iletişim ile ilgili olduğu için retro olduğu dönemlerde hayatımızda kaos yaratabilir. 15 Kasım itibariyle Mars’ın da retrodan çıkması bizi biraz rahatlatacak. Kasım sonu ve Aralıkta yaşanacak tutulmalar ise zamanın çok daha hızlı akmasına ve hızlı bir şekilde gündemimizin değişmesine sebep olacak.

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 14:51
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 14:51
Merkür retrosu sona eriyor: 3 haftadır aksayan işlerinizde gelişmeler olacak

Merkür’ün retrodan çıktığı ilk günlerde Satürn’ün zorlayıcı etkisi özellikle siyasi otoriteler ile ilgili önemli açıklamaları gündemimize taşıyacak. Liderler önemli kararlar alabilir, seçimler dünya gündemini uzun süre meşgul edebilir. Uluslararası ulaşım, ticaret vb konularda yeni kararlar ve kısıtlamalar gelebilir. Merkür retro döneminde verilmeyen kararlar, bu dönemde hızla verilecek. Yeni düzenlemeler, genelgeler yürürlüğe girecek. Birçok kişinin iş hayatıyla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Bu dönemde kendinizi karamsar hissedebilirsiniz. Merkür Satürn etkisi hayatınızla ilgili genelde en kötü senaryoyu yazma, olumsuzluklara odaklanma eğilimi verir. 

Bireysel açıdan değerlendirdiğimizde herkes kendi doğum haritasına göre etkiler alıyor. Kimisi için Mars ve Merkür’ün retro olduğu dönemler çok daha fırsatlarla karşılaşılan dönemler oldu. Birçok kişi geçmiş hak edişlerini aldı. Bu süreçten olumsuz etkilenenler için ise 5 Kasım sonrası bir rahatlama dönemi olacak. Yeni iş başvuruları yapabilirsiniz, eski başvurularınız için geri dönüşler alabilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı, ev kiralama, iş kurmak, ticari girişimler, elektronik aletlerin alınması ile ilgili riskli dönemden çıkmış durumdayız. Ama yinede Mars retro olduğu için çok acil bir durum olmadıkça yeni başlayacağınız işleri, hayatınızla ilgili yapacağınız yenilikleri 15 Kasım sonrasına erteleyebilirsiniz 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

Etiketler: merkür retrosu