Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 | Değiştirme Tarihi: 15.10.2020

Merkür retrosu başlıyor! Dikkat, bu seferki daha sert olacak

14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Merkür’ün gücü azalacak, doğru bir şekilde çalışamayacağı için hayatımızda da bazı aksaklıklar yaşamamıza sebep olacak. Aslında biz Merkür Retrolarına alışığız. Çünkü her yıl üç kere Merkür retrosu yaşanıyor. Fakat bu seferki daha sert etkilere sahip, çünkü Mars’da aynı dönemde Retro olacak. Peki bu süreçte neler yaşanacak?Mars retrosunun verdiği sıkıntılar, aksaklıklar ile uğraşırken, bir de yanına Merkür retrosu eklendi. Ekim ayı oldukça zor enerjilere sahip. 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Merkür’ün gücü azalacak, doğru bir şekilde çalışamayacağı için hayatımızda da bazı aksaklıklar yaşamamıza sebep olacak. Aslında biz Merkür Retrolarına alışığız. Çünkü her yıl üç kere Merkür retrosu yaşanıyor. Fakat bu seferki daha sert etkilere sahip, çünkü Mars’da aynı dönemde Retro olacak.

Önemli anlaşmalarınızı, işlerinizi, görüşmelerinizi 3 Kasım sonrasına ertelemenizi tavsiye ederim. Çünkü bu dönemde yapılacak bir çok şey sorunlar çıkmasına ve daha sonrasında aynı konuyla tekrar uğraşmanıza sebep olabilir. Merkür ilk olarak Akrep burcunda hareket edecek. 28 Ekim’e kadar olan bu süreçte zihnimiz daha kurnaz, sorgulayıcı, detaylara takılan, bazen bazı düşüncelerden kurtulamayıp takıntı yapan, kuşkucu bir şekilde çalışıyor olacak. Sır gibi saklanılan bazı konular gün yüzüne çıkabilir. Özellikle yalan, iftara, ikili ilişkilerde yaşanan gizli saklı olayların gündeme gelmesi, sivri dilli, iğneleyici konuşmalar çok fazla yaşanabilir. Ağzımızdan çıkanı birkaç kez düşünmemiz gerekiyor. Bu dönemde özellikle maddi konulu yatırımlara ekstra özen göstermelisiniz. Bütçe düzenlemesi yapmak, eski borçları kapatmak için uygun bir zaman olacak. Eski borçlar, faizler, tazminatlar, cezalar, vergilerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bir imza atmak zorundaysanız sözleşmeyi tekrar tekrar gözden geçirin, hatalar olabilir. Seyahatlerde biletlerde yaşanan sorunlar, önemli eşyaların kaybolması, hırsızlık olayların artması muhtemeldir. Çok mecbur kalmadıkça alım-satım işlerinizi de bu dönemde yapmamlısınız. Ama tabiki her doğum haritası kendi fırsatlarını içinde barındırır, eğer doğum haritanızda Merkür Retro ise bu dönem sizin uzun zamandır yapmak istediğiniz alım-satım işini gerçekleştirmenizi de sağlayabilir.

28 Ekim-3 Kasım arası dönem ise Merkür Terazi burcunda olacak. Bu dönem ikili ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarla ilgili konularda bir sınanma dönemi diyebiliriz. Sıkıntılar yaşanıyorsa, bu dönem eski konuların gündeme gelmesi ve artık bir sonlanma kararı alınmasına sebep olabilir. Eski sevgililere atılan mesajlar, yanlış kişilere giden mesajlar, tesadüfen karşılaşmalar Merkür Retrolarının kaçınılmazlarıdır. Ama hem Mars, hem Merkür sıkıntılı pozisyondayken, biraz temkinli olmak ve beklentiyi çok yüksek tutmamak önemli olacak.

Sağlık açısından zaten Mars retrosunun etkisinden dolayı yorgun, tükenmiş hissediyoruz. Bir çok kişinin eklem ağrıları artmış olabilir. Merkür etkisiyle de özellikle bel bölgesi, böbrekler, üreme organları, kadın hastalıkları ile ilgili sorunlar artacaktır. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.

Ülkemiz açısında ise bu transit oldukça önemli. Pandeminin ve sonuçlarının ülkemizde çok fazla konuşulacağı, verilen kararların doğurduğu sonuçların sorgulanacağı bir ay yaşayacağız. Siyasi liderler arasında gerginlikler artabilir, özellikle vergiler, bankalar, geçmiş borçlar ve faizlerle ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Petrol konusunu da tekrar gündeme getirecek olaylar olabilir. Yer altı dünyası, kumarhaneler, uyuşturucu ve mafya bağlantılı operasyonlar yapılabilir ve bunlar medyada ses getirebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ