Merkür retrosu başlıyor... Burçları nasıl etkileyecek?

Gölge etkileri bir süredir başlamış olan Merkür retrosu 29 Mayıs itibariyle başlıyor ve 25 Haziran’a kadar devam edecek. Merkür’ün yöneticisi olduğu İkizler burcundaki retrosu dikkat çeken göstergelere sahip olacak. 26 Mayıs ay tutulmasında da baş rollerde yer alan Merkür alınacak kararlarda, yeni başlangıçlarda, atılacak adımlarda en az iki kere düşünmemiz gerektiğini, hızlı karar vermenin hayalkırıklığı yaşatacağını, gözden kaçan konuların bize daha sonrasında kayıplar yaratabileceğini vurguluyor.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2021 14:45
Değiştirme Tarihi: 31.05.2021 14:45
Merkür retrosu başlıyor... Burçları nasıl etkileyecek?

Merkür iletişim ve karar verme mekanizması olan bir gezegen, bu da aslında hem kişisel hem de toplumsal açıdan Merkür’ün enerjisinin düştüğü durumlarda zararlı etkiler verebileceğini bizlere gösteriyor. Retro, Venüs kavuşumu ile başlarken birincil gündemin ikili ilişkiler, ortaklıklar ve maddi konular olacağını görüyoruz. Öncelikle finansal açıdan öngörülemez hareketlilikler, dolandırıcılıklar, büyük maddi kayıplar yaşanabilir. Bu dönemde maddi açıdan bir karar vermek, yatırım yapmak, iş ortaklığı kurmak doğru değildir. Verilen sözler tutulmayabilir, kazanç beklentisiyle girilen işler zarar verebilir. Özellikle internet üzerinden, telefonla, bankacılık sistemleri üzerinden dolandırıcılıklar çok artacaktır. Büyük şirketlerde hacker vakaları yaşanabilir, önemli kişilerin ya da devletlerin bilgileri ifşa edilebilir. Gizlilik risk altında gözüküyor. Bu dönemde mümkün olduğunca imza atmaktan, yeni bir şey almaktan kaçınmalısınız.

İlişkiler açısından çok hareketli bir dönem olacak. Telefon trafiği artacak, görüşmeler, yeni tanışmalar, eski aşklardan dönüşler söz konusu olacak. Fakat aldatıcı enerji altında aşk üçgenleri, skandallar da gündemden düşmeyecek. Söz verirken iki kere düşünmeli, verilen söze ise inanmak için iyi gözlem yapılmalı. Yoksa büyük hayalkırıklıkları yaşanabilir. Boşanma aşamasında olan kişiler için mahkemelerde özellikle maddi konular ve velayetler konusunda sorunlar yaşanabilir.

Koç; Yakın çevre olan ilişkiler, yapılacak olan mülakatlar, görüşmeler, atılacak imzalarda dikkatli olmalısınız. Sözlü ve yazılı iletişimle ilgili her konuda dikkat! Yolculuklarda dikkatsizlikten sorunlar yaşanabilir, bazı seyahatler ertelenebilir. Aracınız bakım masrafı çıkarabilir.

Boğa; Parasal konularda önemli yatırımlardan uzak durmalısınız. Beklenmedik ödemeler çıkabilir, elinize ulaşması gereken bazı paralar gecikebilir. Yatırım konusunda her zaman güvenilir kanalları değerlendirmelisiniz, dolandırıcılıklara çok açık bir dönem olacak.

İkizler; Retro burcunuzda gerçekleşiyor, önemli görüşmeler, geçmişle bağlantılı kişiler, yarım kalmış işler gündeminize gelebilir. Eksik ve yarım olan konuları tamamlamak için büyük bir fırsat, fakat yeni girişimlerinizde iki kere düşünmelisiniz. Kararsızlık ve maymun iştahlılık sizi bu dönemde yorabilir.

Yengeç; Dikkatli olmanız gereken bir dönem, gizli olan şeyleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sizin saklamak istediğiniz bir konu da ortaya çıkabilir. Kendi içinize dönmek isteyecek, biraz yaptıklarınızı, verdiğiniz kararları sorgulayacaksınız. Haberci rüyalar görebilir, kadersel olaylar yaşayabilirsiniz. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.

Aslan; Sosyal çevrenizle ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. İki kişi arasında kalabilir ve kendinizi stres altında hissedebilirsiniz. Kırgın olduğunuz biriyle tekrar iletişime geçebilir, eski bir arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz.

Başak; İş hayatınızla ilgili yoğun gündem devam ediyor. Fakat bazı işler, projeler noktasında kendinizi çıkmazda hissedebilirsiniz. Yöneticilerinizle ve iş arkadaşlarınızla iletişime dikkat etmelisiniz. Ani kararlar vermemeli, bu süreci daha çok elinizdeki işlere odaklanarak geçirmelisiniz.

Terazi; Uzaktan gelecek haberler, seyahatler, hukuki davalar ve eğitimler konusunda ufak bazı aksaklıklar olabilir. Olaylar beklediğinizde hızda gerçekleşmeyebilir. Fakat endişe etmeyin bu Retro sizin dost burcunuzda gerçekleşiyor, er ya da geç hakkınızı alacaksınız. Farklı alanlara ve kültürlere ilginiz artabilir, güzel araştırmalar yapabilirsiniz.

Akrep; Retro finansal alanınızı tetikliyor olacak. Bütçe planlamanızı iyi yapmazsanız borçlar, ödemeler, krediler konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Lüks harcamalardan bu dönemde kaçınmalısınız. Ortak paralar hususunda fikir ayrılıkları yaşanabilir. Yeni yatırımlar için retronun bitişini beklemelisiniz.

Yay; İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili önemli başlangıçlar, yenilikler ve kararlar bu dönemde çok sağlıklı olmayacaktır. Verilen sözler tutulmayabilir, yanlış anlaşılmalar olabilir. Mevcut ilişkiler bu dönemde iletişim sorunlarından dolayı tehlike altındayken, eski aşklara ise geri dönüş çağrısı olabilir.

Oğlak; Çalışma hayatınız, ofis ve ev düzeninizde belli aksaklıklar, değişimler yaşanabilir. Adapte olmakta zorlandığınız koşullar olabilir. Özellikle çalışma arkadaşlarınızla iletişimize çok dikkat etmelisiniz. Bu süreçte özellikle sorumluluk paylaşımı ile ilgili sorunlar çıkabilir. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeli ve kendinize bir sağlıklı yaşam rutini oluşturmalısınız.

Kova; Eski aşklar gündemde! Fakat bu geri dönüşler ne kadar uzun süreli olur bunu iyi değerlendirmelisiniz. Bu dönemde çok düşünmeden, dürtüsel kararlar verebilirsiniz. Büyük sözler vermekten kaçınmalısınız, fikriniz değişebilir. Mevcut ilişkilerde sadakat sorunları yaşanabilir, iki kişi arasında kalınabilir.

Balık; Ev ve aile konularınız mercek altında olacak. Önemli karar aşamasında olabilirsiniz, fakat retro belirsizlikleri vurguluyor. Lütfen bunu atlamalıyın. Yeni bir taşınma, ev alma sürecineyseniz belli aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Kardeşlerle bazı fikir ayrılıkları oluşabilir. Ev aletleriniz bozulabilir, bazı masraflar çıkabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ