Yayınlanma Tarihi: 04.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 04.10.2021

Merkür retrosu başlıyor! 4 Ekim - 10 Ekim haftası burçları neler bekliyor?

Bu hafta hem terazi burcunda bir yeniay olacak, hem de yönetici gezegen Venüs 7 Ekim’de Yay burcuna geçiş yapacak. Terazi burcundaki yeniay bu sefer çok da Venüsyen değil, çünkü savaş gezegeni Mars ile kavuşumda gerçekleşecek. Bu da aslında gökyüzünde bir çatışma, mücadele, savaş enerjisinin olduğunu gösteriyor. Terazi ilişkiler, ortaklıklar, hukuk, davalar, diplomasi gibi konuları ön plana çıkardığı için çatışma enerjisi de daha çok bu konularla bağlantılı ortaya çıkabilir. Yeniaya eşlik eden Merkür eski konuları, kişileri tekrar değerlendirmek, çözüme kavuşturmak adına önümüze çıkaracak. Bu yeniayda öfkeye yenik düşmeden, akılcıl ve diplomatik davranmak bizlere fayda sağlayacak.  Dünya gündeminde de askeri hareketlilik, çatışma, sınır ve toprak konuları, muhalefet partileri, ambargo, diplomatik uzlaşmazlık konularını ön plana çıkabilir. Güneş-Mars kavuşumu ateşli hastalıkları, baş ağrılarını, idrar yolları enfeksiyonlarını, bel ağrılarını, kaza ve sakarlıkları ön plana çıkarabilir. Venüs’ün yay burcuna geçişi de ilişkilerde özgürlük ihtiyacı, keşif, eğlence, yenilik, hareket vurgusunun ön plana çıkacağını gösteriyor. Aşk gezegeninin ateş elementine geçişi Aslan-Yay-Koçlar için hareketli bir aşk dönemine vurgu yapıyor.  Koç: Çalışma hayatınızla ilgili bir proje veya çalışmayı tamamlamak, sunmak, planlamak açısından avantajlı bir haftada olacaksınız. Ortak çalışmalarda öncülük yapabilirsiniz. Eğer ekip lideri olarak çalışıyorsanız, bu hafta gelen taleplere karşılık vermek sizi yorabilir. Beklentiler üst düzeyde olabilir. İlişkilerde iletişime dikkat etmelisiniz.

Boğa: Ofis ve ev düzeniyle ilgili yeni bir başlangıç yapma zamanı olabilir. Eğer düzenleme, dekorasyon, taşınma gibi durumlar varsa bu hafta bazı işlerinizde gecikmeler yaşanabilir. Bu haftayı ertelediğiniz sağlık kontrollerini yaptırmak, diyete ve spora başlamak için de değerlendirebilirsiniz.

İkizler:  Aşk hayatınızla ilgili sürpriz ve büyük bir gelişmeye hazır olun. Evli olan kişiler için bu bir çocuk müjdesi de olabilir. Uzun zamandır beklenilen bir kişiyle görüşmek, haberleşmek söz konusu olabilir. Eskiden açılmayı düşündüğünüz bir kişiye aşkınızı ilan edebilirsiniz. Hızlı ve tutkulu bir başlangıç olacak.

Yengeç: Bir konuyla ilgili imza aşamasında olabilirsiniz. İş görüşmesi, alım-satım, sözleşme yenileme gibi bir durum varsa bu hafta içinde evraklara ve prosedürlere dikkat etmelisiniz. Merkür retrosu bazı şeyleri gözden kaçırmanıza sebep olabilir. Bu hafta aile içinde bir kutlama gerçekleşebilir. Sevdiklerinizle keyfini çıkarın.

Aslan: Eski bir dost, eski bir aşk bu hafta tekrar hayatınıza girebilir. Duygusal bir yoğunluk hissedebilir, içsel bir sorgulamaya girebilirsiniz. Bu hafta gerçekleşecek şeyler beklediğinizden de hızlı olabilir ve kontrolünüzden çıkabilir. Başlamak istediğiniz bir eğitim varsa adım atmak için güzel bir hafta olacak.

Başak: Parasal açıdan fırsat yakalayabileceğiniz bir hafta olacak. Yeni kazanç kapıları, ortaklıklardan elde edilecek fırsatlar terazi yeniayı ayıyla birlikte gelecek. Kumar, spekülasyona açık yatırımlar için ise dikkatli olmak gerekiyor. Eğer satış, pazarlama gibi bir işiniz varsa bu hafta iletişim becerilerinizle çok öne çıkacaksınız.

Terazi: Burcunuzda gerçekleşecek yeniay bu haftayı sizin için önemli kılıyor. Öncelikle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kaza, yaralanma, sakarlık gibi etkiler olduğundan dikkatli olmakta fayda var. Bu hafta sizin için iş, aşk, eğitim konusunda yeni bir başlangıç zamanı olabilir. Yeni başlangıçta geçmişte yapmış olduğunuz çalışmaların, iletişim kontaklarının faydasını göreceksiniz.

Akrep: Arkadaşlarınızla aranızdaki bir konu sizde bir gerilim yaratabilir. Eğer bunun arkasında ilişki ya da evlilikle ilgili bir konu varsa özellikle hassas davranmalısınız. Bu dönemde bozulan ilişkileri, daha sonra toparlamak çok kolay olmayabilir. Bu hafta karşılıksız bir iyilik, fedakarlık yapmak isteyebilirsiniz. Manevi açıdan kendinizi iyi hissetmeye ihtiyacınız olacak.

Yay: Kendinizi özgüvenli, atak ve enerjik hissedeceksiniz. Venüs’ün yay burcuna geçişi ile birlikte kendinize daha fazla özen göstermek, vakit ayırmak, seyahat etmek isteyebilirsiniz. Yeni bir yer keşfetmek, yeni bir şeyler öğrenmek, farklı kültürlerdeki kişilerle iletişime geçmek için keyifli bir zaman olacak.

Oğlak: İş hayatınızla ilgili konularda bu hafta içinde oldukça uzlaşmacı, işbirliğine yakın ve anlayışlı olmaya dikkat etmelisiniz. Bu hafta yapılacak görüşmeler, toplantılar size daha sonrasında avantaj sağlayabilir. Bir şeylerin bir anda olmasını beklemeyin. Bir süre sabırlı olmanızı gerektirecek konular gündeme gelebilir.

Kova: Hayat felsefeniz, inançlarınız, idealleriniz ile ilgili yaptığınız konuşmalarda bu hafta tartışmaya açık bir enerji hakim olacak. Farklı fikirlerdeki kişilerle aynı ortama gelebilir ve kendinizi bir şeyleri savunurken bulabilirsiniz. Yeniay teması bizlere dengede kalmamız gerektiğini ifade ediyor. Bu hafta fanatik yaklaşımlar ve ısrarcı tutum kaybettirebilir.

Balık: Parasal konularda dikkatli olmalısınız. Bu hafta Mars’ın pozisyonu sizi ani harcamalara, riski yatırımlara yönlendirebilir. Bütçe planlaması yapmamak sizi daha sonrasında zora sokabilir. Eğer bir gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyorsanız, bu dönemde gözlem yapıp, Merkür retrosu bittiğinde imza atabilirsiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ