Merkür Retrosu başlıyor…

Merkür 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda seyrediyor olacak. 17 Haziran itibariyle Retro sürecine başlıyor olması önümüzdeki günlerde vereceğimiz kararlarda dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Bu hafta aynı zamanda yengeç burcunda bir güneş tutulması gerçekleşecek. Venüs İkizler burcunda Retro sürecine devam ediyor. Gökyüzü adeta yangın yeri diyebiliriz. Gezegenlerin Retro yaptığı dönemlerde güçleri azalır ve bazı sorunlara yol açabilirler.

Yayınlanma Tarihi: 16.06.2020 09:55
Değiştirme Tarihi: 16.06.2020 09:55
Merkür Retrosu başlıyor…

Merkür öncelikle ülkesel anlamda ticaret, eğitim, yayıncılık, ulaşım, medya gibi konuları gündemimize taşıyacak.  Özellikle ülkelerin komşularla olan ilişkisi, askeri hareketlilikler, deprem dolayısıyla oluşabilecek korku ve panik, sağlık konusunda verilmek zorunda kalınacak yeni kararlar, hava durumunda meydana gelen mevsim normallerine uygun olmayan gelişmeler, seller önümüzdeki bir aylık süreçte çok etkili olacak. Yengeç burcu güvenlik ihtiyacını sembolize eder hem bireysel, hem de ülkesel anlamda güvenlik konuları tekrar gündeme gelecek. 
Kişisel etkilere baktığımızda Merkür Retroları içe dönüşü ifade eder. Öncelikle hayatımızı, geçmişimizi, yeni vereceğimiz kararların doğru olup, olmayacağını tekrar gözden geçireceğiz. Kendimize yeni bir rota belirlemek durumunda kalabiliriz. İçsel sorguların ve hesaplaşmaların artacağı bir dönem. Özellikle aile içi konular, evlilikler, çocuklarla ilgili verilecek kararlar, ayrılık kararları çok fazla gündemimizde olacak. 

6 Temmuz itibariyle başlayan süreçte ise daha sonrasında pişmanlık duyacağımız sert çıkışlar yapabilir, ani kararlar alabiliriz. +/- 3 günlük dönemde önemli kararlar vermemeye özen göstermeliyiz. Bu süreçte sadece ev hayatınız değil, iş hayatınızda da gerginlikler yaşayabilirsiniz. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler, alım-satım işlemleri, elektronik aletlerin satın alınması, araba almak, nişan-söz, nikah yapmak 13 Temmuz’a kadar kaçınmanız gereken konular olacak. Bu dönemde kararlar ve gündem çok hızlı değişir. Seyahatlerin iptalleri söz konusu olabilir. Ev tadilatlarınızda beklediğiniz gibi sonuçlar alamayabilirsiniz. Taşınmalarda sorunlar yaşanabilir. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ