Merkür Güneşin kalbine ilerliyor..

Merkür Balık burcunda retro hareketine devam ederken, Güneş ile aynı dereceye gelecek.

Yayınlanma Tarihi: 14.03.2019 12:34
Değiştirme Tarihi: 14.03.2019 12:34
Merkür Güneşin kalbine ilerliyor..

Astrolojik açıdan “Güneşin Kalbinde” diye nitelendirilen bu kavuşum 15 Martta gerçekleşiyor. Etkileri ise bugün başladı.  Güneş bizim yaşam kaynağımızdır. Merkür Güneş ile birleştiğinde ilahi planda bize ulaşması gereken bilgiyi getirir. Evrene açılan kapılar aralanır.

Hayat kargaşası içerisinde sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışırken, bazen asıl hayat amacımızdan uzaklaşabiliyoruz. Günlük rutinlerimiz içinde kayboluyoruz. Evren bize her zaman yol işaretleri sunmaktadır. Çünkü yaşamdaki her şey birbiri ile bağlantı içerisindedir. Eğer benliğimizle temasa geçebilirsek, evrenin bizimle konuştuğunu hissederiz. Önümüzdeki iki gün boyunca zamanın yavaşladığını düşünün ve kendinizle baş başa kalmaya çalışın. Kalbinizden geçenlerin gerçek olma potansiyeli bu kadar yüksekken, hayrınıza olan şeylere niyet edin. Gördüğünüz haberci bir rüya, zihninizde aniden parlayan bir ilham, hiç ummadığınız anda karşınıza çıkan bir kişinin söylediği bir söz.. Hepsinin özel bir anlamı olacak. Yeterki siz görmek ve duymak isteyin!

Bugün İkizler burcunda ilerleyen Ay Betelgeuse sabit yıldızı ile birleşecek. Kadınlardan yardım ve destek almayı gösteren bu etkiyi fırsata çevirebilmek adına hayatınızdaki herhangi bir kadına destek olabilirsiniz. Eşinizi, kız kardeşinizi, arkadaşlarınızı mutlu edebileceğiniz gibi yolda gördüğünüz ve yardıma ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz bir kişiye el uzatmak ileride hiç beklemediğiniz bir anda destek görmenize sebep olacaktır. 

15 Mart’ın ilk saatlerinde ise Ay Yengeç burcuna geçecek ve Sirius ile Procyon sabit yıldızlarına ilerleyecek. Şifa çalışmaları, meditasyon için çok güzel enerjiler barındıran iki gün içerisinde ruhunuzun iyileştiğini, kalbinize acı veren bazı duygulardan arındığınızı ve huzura erdiğinizi hissedebilirsiniz. Hayallerinize ve isteklerinize odaklanmayı unutmayın. Zülfü Livaneli’nin dediği gibi; Hayalleriniz, onları unutmazsanız mutlaka birgün gerçekleşir. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ