Merkür Balık burcunda, spekülatif haberlere karşı dikkat!

İletişimizi temsil eden Merkür Retro hareketini tamamladı ve tekrar Balık burcundaki seyrine başladı.

Yayınlanma Tarihi: 21.03.2020 09:24
Değiştirme Tarihi: 21.03.2020 09:24
Merkür Balık burcunda, spekülatif haberlere karşı dikkat!

Retro dönemlerinde gezegenlerin yeterince güçlü çalışmamasından dolayı yeni başlangıçlar yapmak, önemli kararlar vermek açısından doğru zamanlar değildir. Bu sürecin bitmesi bize aksiyon almak konusunda bir fırsat tanıyor. Güneş de birkaç gün içerisinde koç burcuna geçecek ve yaşam enerjimizi yükseltecek.

Merkür bizim düşünce biçimimizi, iletişimimizi, karar alma mekanizmamızı temsil eder. Balık burcunda güçlü değildir. 11 Nisan’a kadar Balık burcunda seyredeceği için duygularımızı mantığımız önüne geçirebilir, dış etkilere açık hale gelebiliriz. Ülkemiz virüs sebebiyle daha önce yaşanmamış olan bir endişe psikolojisi içerisinde ve bu süreçte haberleşme oldukça önemli olacak. Her an yeni gelecek haberlere karşı tetik altındayız. Fakat Merkür Balık süreci yalan haberleri, yanlış yönlendirmeleri tetikleyebilecek bir etkiye sahip. Doğruluğunu teyit etmeden her bilgiye itibar etmemeliyiz. Yalan yanlış haberler bir korku ve kaygı durumu yaratıp, kaosa sebep olabilir. Bu süreçte dolandırıcılar da iş başında olabilir. Özellikle gündemdeki konuları kullanarak, size ulaşmaya çalışan kişilere karşı çok temkinli olmalısınız.

Merkür’ün Balık burcundaki bir diğer etkisi ise dalgınlık ve unutkanlıktır. Verilmiş sözlerin tutulmaması, programların ve planların unutulması söz konusu olabilir. Bugünlerde plan yapmaya çalışsanız da bu planlar sürekli değişime uğrayabilir. Önemli kararlar alırken buna özellikle dikkat etmelisiniz.

Bu sürecin en olumlu kullanımı ise yaratıcı faaliyetlerle ilgilenmektir. İlham ve yaratıcılık enerjisi çok yüksektir. Özellikle evde olduğumuz ve mümkün oldukça izole kalacağımız bu süreçte sanatsal faaliyetlerle ilgilenebilir, meditasyon, nefes terapisi, spritüal çalışmalar gibi maneviyatınızı besleyecek aktiviteler yapabilirsiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ