Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor.

Merkür 03 Ekim’de akrep burcundaki uzun yolculuğuna başlıyor. 30 Ekim’de başlayacak retro hareketiyle birlikte iki aylık süreçte doğru iletişim kurabilmek her zamankinden daha önemli olacak.

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2019 11:50
Değiştirme Tarihi: 03.10.2019 11:50
Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor.

30 Ekim’e kadar olan süre içerinde gündemimizde olan konuların, Merkür retro döneminde tekrar tekrar önümüze gelebileceğini unutmamalıyız. Atılan adımlarda pişmanlık yaşanmaması adına, ağzımızdan çıkacak her sözcüğü tartarak konuşmakta fayda var!

Merkür akrep burcunda seyrederken iletişim dili derinleşir. Görünenin, bilinen ötesinde olan konulara karşı daha fazla bir merak oluşur. Bu dönemde şüphe duyduğunuz konularla ilgili adeta bir dedektif gibi araştırma yapabilirsiniz. Gizli olan bilgiye ulaşmaya çalışabilirsiniz. Artık sadık olanla sadakatsizi, samimi olanla olmayanı, dürüst ile yalan söyleyeni ayırma dönemidir.

Akrep burcundaki bir Merkür doğru kullanımında sözsel ifadenin gücüdür! Fakat bazen ifadeler yıkıcı, suçlayıcı, manipüle edici olabilir. İkili İlişkilerde sabit fikirlilik, gereksiz inatlaşma, kurnazlık, ketumluk ön plana çıkabilir. Unutmayın bu kısım akrebin gölge yanıdır. En büyük handikabı ise takıntıdır. Saplanıp kaldığınız düşünceler ve durumlar üzerinde tekrar gözlem yapabilirsiniz. Derin derin düşünmek için uzun bir süreç var önümüzde.

Merkür Akrep burcunda retro yapacağı için sırlar ortaya çıkacak. Birçok üstü kapanmış olan konu görünür hale gelecek. Dürüst olmayan ciddi anlamda kaybedecek ve ifşa olacak. Aklımızla birlikte, sezgilerimizde devrede. Yaşanılacak olayları doğru gözlemlemek ve değerlendirmek çok önemli. İç gözlem yapabilen, yüzeysellikten uzak derinlemesine düşünebilen bu döngüde kazanan olacak!

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ