Mars transiti burçları nasıl etkileyecek? İşta haftalık burç yorumları...

Mars transiti burçları nasıl etkileyecek?  Karma Astrolog Kübra Denizci yorumladı. 

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 09:28
Değiştirme Tarihi: 08.03.2021 12:50

Koç: Dikkat Mars transiti etkisinden ağzınızdan çıkacakları iki kere düşünmeniz gerekecek. İletişimizin arttığı bu günlerde kendinizi her zaman olduğunda daha fazla ifade etmek, anlatmak, düşüncelerinizi paylaşmak isteyeceksiniz. Fikirsel açıdan farklılıklara açık olacaksınız, öğrenme istediğiniz, merak duygunuz çok artacak.  Fakat kimi zaman patavatsızlıklar sonucunda yanlış anlaşılmalar da olabilir. Özellikle kardeşler ve yakın çevre konusunda biraz dikkatli olmalısınız. Herhangi bir sorunda ikna edici tarafınız ağır basacak. Seyahatlerinizde dikkatli olun. Trafikte tartışmalar, kazalar olabilir. Mars acelecidir ve acelecilik bu dönemde size zarar verir.

Boğa: Para kazanmaya ilgili ciddi bir motivasyon hissedeceksiniz. Gözükara, cesaretli bir şekilde hareket edebilirsiniz. Yeni para kazanma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Ama dikkatli olmakta da fayda var, çünkü Mars dürtüsel hareket ettirir. Parasal konularda risk almaktan çekinmeyeceğiniz bir dönem olacak. Özellikle bir iş kurma planınız varsa, bu dönem sizin görüşmeler ve planlamalar yaptığınız bir dönem olacak. Bir kira sözleşmesi imzalayabilir ya da bir gayrimenkul satın alabilirsiniz. İletişim, eğitim, yayıncılık, pazarlama konularda iş yapan  kişiler için çok aktif bir dönem olacak.

İkizler: Mars enerjinizi yükseltecek, kendinizi her zaman olduğundan daha dinamik ve enerjik hissedeceksiniz. Kendinize güveninizin artığı bu dönemde yeteneklerinizle ön plana çıkabilirsiniz. İletişim en büyük silahınız olacak. Sabırsızlık ise tavan yapacak. Beklediğiniz bir haberin gelmemesi ya da görüşmek istediğiniz bir kişiyle haberleşememek canınıza sıkabilir. Bir konuda ikilem yaşayabilirsiniz. Seçeneklerin ikisinin de cazip gelmesi, sizi duygusal bir karmaşaya sürükleyebilir. Dış görünüşünüzle ilgili bir değişim ya da küçük bir cerrahi müdahale olabilir. Doktorunuzun işinin uzmanı olmasına dikkat edin. Yoksa pişmanlık yaşayabilirisiniz. Baş bölgesi ve ellerden yaralanmaya açık bir süreç olacak.

Yengeç: Sizler için biraz huzursuz edici bir transit olacak. Arkanızdan konuşulan bazı konuları duymanız ve gizli düşmanlık besleyen kişileri fark etmeniz söz konusu. Bu dönemde yaşanılan konular özellikle Mayıs-Haziran aylarında da gündeminize gelecektir. Sizi zararı dokunacağını düşündüğünüz bir kişiyi fark ederseniz, yine de söylediklerinize dikkat edin. Mars İkizlerde bütün kirli çamaşırları ortaya dökebilir. Gizli kalmasını istediğiniz şeyler bir anda herkes tarafından öğrenilebilir. Eğer ki içinizden çıkamadığınız bir psikolojik durum içerisindeyseniz bu dönemde profesyonel bir destek almak çok iyi olacaktır.

Aslan: Arkadaş grupları, sosyal ortamlar, organizasyonlar alanında çok güçlü bir geçiş alıyorsunuz. Bu size çok güzel bir network sağlayabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz, belki çok derin dostluklar kurulmayacaktır, ama yeni insan tanımak, farklı deneyimler yaşamak inanın size iyi gelecek. Bulunduğunuz bir grup içerisinde bir organizasyona liderlik yapabilirsiniz. Eğer üye olduğunuz dernekler varsa bu konularda eğitim faaliyetleri düzenlemek için çok güzel bir dönem olacak. Duygusal açıdan sizi hareketlendirecek bir gelişme de sosyal çevrenizden birinden destek alabilirsiniz.

Başak: İş hayatınız konusunda mücadele zamanı olacak. Belki normalde olduğundan daha fazla çalışacak ve sorumluluk üstleneceksiniz. Aman dikkat Mars İkizler süreci bazı yöneticilerinizle ilişkinizi gerebilir. Sabırsız ve fazla talepkar davranmak için doğru bir zaman olmayacak. Zaten bu dönemde bir yükseliş evresinde gözüküyorsunuz, ne kadar sağlam adımlarla ilerlerseniz sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Ayrıca birlikte proje yürüttüğünüz ya da bir iletişim ağı içinde olduğunuz kişilerle de gerginliklere dikkat etmelisiniz. İş hayatınızdaki beklentilerinizi çevrenizdekilerle paylaşmak için doğru bir dönem olmayacak.

Terazi: Yurtdışıyla bağlantılı bir işiniz, hukuki bir davanız varsa önümüzdeki süreç bu konularla aktif bir çaba içerisinde olacaksınız. Artık konu herneyse bir an önce sonuçlanmasını istiyorsunuz. Bu dönemde fikirsel açıdan tartışmalara gireceğiniz, inançlar üzerine düşüneceğiniz ya da hayat felsefenizi sorgulayacağınız bir döngüde olacaksınız. Kendi fikirlerinizin de ateşli bir savunucusu olabilirsiniz. Yeni bir eğitim almak, online mecralarda aktif olmak, yeni bir site açmak, yayın yapmak, araştırmalara katılmak için ise çok avantajlı bir dönem. Marsın enerjisiyle yarım kalan bazı eğitimlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

Akrep: Bir operasyon ve sağlık sorunu gündeme gelebilir. Kırık, burkulma, kas yaralanmalarına açık olacaksınız. Bu dönemde sağlık durumunuzla ilgili yeni bir bilgi alabilirsiniz. Bu kendi alanında uzman olan bir kişi ile tanışmanıza da sebep olabilir. Mars krizlerle bağlantılı olan bir alanda hareket ederken maddi konularda risk almayı önermeyiz. Çünkü bu dönemde çekeceğiniz bir kredi daha sonrasında zor ödenebilir. Finansal anlamda macera aramamalısınız. Ayrıca geçmişten kalma borçlar, trafik ve vergi cezaları ile karşılaşabilirsiniz.

Yay: Marsın 7. Ev transiti ilişkilerde gerginliklere, yanlış anlaşılmalara, sorunlara davetiye çıkaran bir göstergedir. Mars bulunduğu alana hakim olmak, sözünün geçmesini ister. Bu dönemde ortak karar verilmesi gereken konularla ilgili egosal krizler çıkabilir. Ama unutmayalım ki bu mars transiti Jüpiter ve Satürn’den güzel destekler alıyor. Yani bu süreç aslında sorunlar sonrasında uzlaşmaya da açık bir süreç olacak. Ortaklı işler düşünen kişiler için bu dönem ortak bir yer kiralama, bir sözleşme imzalama, birlikte bir seyahat yapıp, karar verme süreci olabilir.

Oğlak: İş ortamınızda daha tartışmacı, aktif ve rekabet isteyen bir ruh halinde olabilirsiniz. Bir şeyleri düzene sokmak isterken, zamanın size yetmediğini düşüneceksiniz. Rutin görüşmeler, susmayan telefonlar, cevaplanmayı  bekleyen mailler sizi oldukça meşgul edecek. Zihinsel açıdan tükenmişlik hissedebilirisiniz. Ama mücadele gücünüz olacak. Hatta belki yakın çevrenizden, kuzen ya da kardeşinizden günlük yaşamınızı kolaylaştırmak için bir destek isteyeceksiniz. Bu dönemde dikkatsizlik kaynaklı iş kazaları olabilir.  Özellikler yanıklar için riskli bir dönem olacak.

Kova: Mars ilişkiler, flörtler konusunda çok daha istekli, atak ve hevesli olacağınızı gösteriyor. Birçok kişiyle aynı anda iletişim halinde olabilirsiniz. Dikkat mevcut bir ilişkiniz varsa, yakalanabilirsiniz. Sadakat konusunda zorlanacak gibi gözüküyorsunuz. Yeni alternatifler kafanızı karıştırabilir. Özellikle online platformlar üzerinden başlayacak flörtler söz konusu olacak. Hobileriniz, spor aktiviteleriniz artacak. Kendi zevkleriniz için bir şeyler yapmak, yeni bir şeyler denemek isteyeceksiniz. Borsa, kumar veya spekülasyona açık konulara ilginiz varsa, bu dönemde gözü kara bir şekilde oynayabilirsiniz ama unutmayın Mars her zaman risk içerir!

Balık: Ev içindeki bazı huzursuzluklar canınızı sıkabilir. Aile bireylerinizin ya da sizin sinirsel gerginliğiniz huzur kaçıracak gibi gözüküyor. Ev içindeki bir tadilat durumu, taşınma esnasında yaşanan aksaklıklar ya da komşularınızla yaşayabileceğiniz anlaşmazlıklar bunu tetikleyebilir. Bir süre evden uzaklaşıp, bir yolculuğa çıkmak isteyebilirsiniz. Ama sonuç değişmeyecek gittiğiniz yere, zihninizdeki sorunu da taşıyacaksınız. O nedenle çözüme kavuşturmaya çalışmak, öfke yerine sağlıklı bir iletişimle yaklaşmak çözüm yaratabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ