Mars retrosununun burçlara etkileri nasıl olacak?

Mars Retrosu ne zaman başlıyor? Mars Retrosunun burçlar üzerindeki etkileri nasıl olacak? İşte yanıtı...

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 12:00
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 12:00
Mars retrosununun burçlara etkileri nasıl olacak?

Yükselen Koç; Mars sizin yönetici gezegeniniz ve Mars retrosu sizi hem fiziksel olarak, hem de zihinsel olarak yorabilir. İlişkilerinizde fikirsel olarak anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Ani kararlar vermekten çekinmelisiniz. Ortağınız varsa bu dönemde geçmişte üstü örtülmüş sorunlar gündeminize gelebilir. Özellikle de ortak kazançlar konusunda sizi zorlayacak, arada bırakacak gelişmeler olabilir. Kazalara, yaralanmalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle baş bölgesinden yaralanma, migren atakları yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir rahatsızlık tekrarlayabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Dış görünüşünüzle ilgili aniden değişiklik yapmak, saç renginizi değiştirmek, estetik operasyon vs yapmak isteyebilirsiniz. Ama hiç doğru bir zaman değil. Bu planlarınızı 15 Kasım sonrasına ertelemelisiniz.

Yükselen Boğa; Mars retrosu sizin içsel olarak bir sıkıntı içinde olabileceğinizi gösteriyor. Yalnız kaldığınızı, kimsenin sizi anlamadığını hissediyor olabilirsiniz. Hayat şartlarınızda gerçekleşen bazı gelişmeler sizi karamsarlığa sürükleyebilir. Arka planda işleyen, fakat sizin farkında olmadığınız bazı durumlarla yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi ifade etmeniz kolay olmayacaktır. İçinize attığınız bazı şeyler sağlık problemleri de yaşatabilir. Rutin sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. Mecbur kalmadıkça ameliyat ve operasyonlardan uzak durmalısınız. Mars retrosunda yeni adımlar atmak zorlayıcı olur. Fark edilmeniz ve desteklenmeniz zordur. Yılın son aylarınızı biraz daha inziva dönemi olarak geçirmenizi ve geçmişteki işlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederim.  

Yükselen İkizler; Mars retrosu sosyal çevreniz, arkadaşlıklarınız ile ilgili konuları gündeme taşıyacak. Fakat bu gündem biraz tatsız olabilir. Bazı arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Öfke patlamaları, beklenmedik gerginlikler olabilir. Eğer toplu organizasyonlara katılıyor, proje çalışmalarında yer alıyorsanız grup içinde sorunlar çıkabilir. Yapılan çalışmalarda bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Retro dönemleri geçmişteki konuların gündeme geldiği dönemlerdir. Küs olduğunuz arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz, tekrar yollarınız kesişebilir. Mars retrosu aşk ve ilişkiler konusunda da gelişmelere sebep olabilir. Eğer mevcut bir ilişkiniz varsa arkadaşlarınızla partneriniz arasında kalabilirsiniz

Yükselen Yengeç; Mars retrosu sizin kariyer alanınızda gerçekleşecek. Marsın Koç burcundaki pozisyonu sizi iş konusunda hırslandırabilir, cesaretlendirebilir. Fakat Bu dönemde atılacak adımlar kolaylıkla sonuç vermez. Yöneticileriniz sizi engelleyebilir, düşmanlık yapmak isteyen iş arkadaşlarınız olabilir. Bu dönemlerde fevri davranmamak, önemli kararlar almamak gerekir. İş yerinizde ani pozisyon değişiklikleri olabilir. Böyle bir durumda iyi bir gözlemci olmak ve sabırlı davranabilmek önemli olacak. Mars retrosunun bitişinden sonra işleriniz yoluna girebilir. Yılın son aylarında başka insanları çok kafanıza takmamaya, kendi yolunuzda iç sesinize güvenerek devam etmeye çalışmalısınız.

Yükselen Aslan; Mars 9. Evinizde seyredecek. Bazılarınız tekrar akademik hayata geri dönmek isteyebilir. Yayıncılık, medya, haberleşme, uluslararası ticaret, turizm alanlarında çalışıyorsanız gündeminiz çok yoğun olacak. Eylül-Ekim-Kasım aylarında Mars’ın Retro pozisyonunda olması biraz zorluk yaşatabilir. Eğer bir vize başvurusu yaptıysanız bu dönemde red cevabı alabilirsiniz. Retro dönemleri eski işleri bitirmek, çalışmak için iyi zamanlardır. Yeni bir işe başlamak açısında bu dönemlerde adım atmamalısınız. Hukuki işlemler, eski davalar, borçlar gündeme gelebilir.Davalarınızdan sonuç beklerken, erteleme gelebilir. Evliyseniz eşinizin akrabalarıyla bazı sorunlar yaşayabilirsiniz, iletişim kazalarına çok açık bir dönem olduğu için mümkün olduğunca sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Başak; Mars retrosunda  miras konuları, tazminat, sigorta işlemleri, borçlar ve krediler ile ilgili gelişmeler olabilir. Geçmişteki ödenmemiş bir borç bu dönemde canınızı sıkabilir.  Bu dönemde bütçenizi temkinli yönetmelisiniz. Zorda kalmadığınız sürece retro döneminde borçlanmayın.  Bu süreci geçmişe dönük borçlarınızı kapatmak için kullanmalısınız. Aile bireylerinizle miras konularında yaşayacağınız anlaşmazlığı çözebilmeniz için öfkenizi doğru yönetmeniz önem arz edecek. Ortak iş yapıyorsanız maddi konularda kararlar verirken orta yolu bulmakta zorlanabilirsiniz. Bazı ortaklıklar için ise bu dönem bir sonlanmaya sebep olabilir. Sağlık açısından risk altındasınız. Bağışıklığınız düşebilir, eskiden ameliyat olduğunuz bir bölgede tekrar rahatsızlık yaşayabilirsiniz.

Yükselen Terazi; İlişkileriniz ve ortaklıklarınız için gergin ve riskli bir döneme giriyorsunuz.  Mars bulunduğu alanda bir rekabet enerjisi yaratır. Eşinizle, ortağınızla aranızdaki ilişkide senin fikrin- benim fikrim şeklinde oluşacak tartışmalar, ego krizlerine dönebilir. Bu süreçte verilecek olan ayrılık, boşanma vs gibi kararlar daha sonra pişmanlık yaşamanıza sebep olabilir. Bu dönemde karşı tarafa suçlayıcı bir şekilde yaklaşmaktansa ilişkinizdeki kendi hatalarınızı da gözden geçirmelisiniz. Yalnız olanlar için retro dönemi yeni tanışmalara ve ilişki başlangıcına sebep olabilir. Karmik karşılaşmalar yaşanabilir. Aman dikkat! Mars retrosunda başlayacağınız yeni bir ilişki size sorunlarıyla gelecektir. Eski sevgiliden ve eski eşten geri dönüş olabilir.  Daha önceden planlanmadığı sürece bu süreçte evlenmeyi, nişanlamayı tercih etmemelisiniz.

Yükselen Akrep; Mars 6. Evinizde harekette olacak. Belki geçmişte sorun olarak gördüğünüz, ama eyleme geçmekte zorlandığınız bir konu tekrar gündeminize gelecektir. Ama sakin olmaya özen gösterin. Mars enerjisinin doğru çalışmadığı zamanlarda pire için yorgan yakma enerjisi olabilir. Bu da size zarar verebilir. Mümkünse bu süreci elinizdeki işleri bitirmek, projeleri tamamlamak için kullanın. İş hayatınızda yaşadığınız gerginlikler size sağlık açısından da olumsuz yansıyabilir. Migren probleminiz varsa bu yıl biraz zorlanabilirsiniz. Spor yaparak, yalnız kalarak, öfkenizi dindirebilecek aktivitelerle meşgul olarak bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatabilirsiniz

Yükselen Yay; Mars’ın retro döneminde Aşk ilişkilerinde çok daha cüretkar olabilirsiniz. Daha önce cesaret etmeye çekindiğiniz konularda bir adım atma isteği duyacaksınız. Eğer sanatsal faaliyetlerle ilgileniyorsanız yılın ikinci yarısı üretim ve verimlilik açısından motivasyonunuz çok yüksek olacak. Evinize ya da ofisinize çekilip, hobilerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çocuk sahibiyseniz bu süreçte çocuğunuzun belli sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Belki bir okul değişikliği yapılabilir ya da çocuğunuzun eğitim hayatına başlaması sizi bir nebze yorabilir. Hamilelik süreci olan yükselen yaylar, Mars’ın geri harekette olduğu dönemde ani hareketler yapmayın, temkinli olun. Erken doğum riskiniz olabilir. Yaralanmalara ve görünmez kazalara açık bir dönem olacak.

 

Yükselen Oğlak; Retro döneminde aile içinde yaşanacak huzursuzluklarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Büyüklerinizin yaşayacağı sağlık sorunları, hastanede kendilerine refakat etmenizi gerektirebilir. Mars’ın retro olduğu bu aylar yaralanmalara ve kazalara açık olunan zamanlardır. Evinizde tadilat, dekorasyon yapmak isteyebilirsiniz. Fakat bu dönemde başlayan bir tadilat tahmin edilenden daha uzun sürebilir, siparişleriniz gecikebilir, bazı yerlerin istediğiniz gibi olmaması tekrar düzeltilmesini gerektirebilir. Eğer taşınma durumunuz varsa nakliye şirketini de iyi seçmelisiniz, eşyalarınız zarar görebilir. Kariyerinizdeki bazı gelişmeler bu dönemde aniden şehir veya ülke değiştirmenize de sebep olabilir. Yöneticilerinizle olan ilişkinizde fevri olmamaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Kova; Son yıllarda sosyal çevrenizden size fayda sağlamadığını düşündüğünüz kişileri çıkarıyorsunuz. Belki iç dünyanızdaki değişim bunu tetikliyor olabilir. Düşünce yapınızın değişmesi, farklı ilgi alanları kararlarınızı etkiliyor. Mars retrosu dönemi iletişime en çok dikkat etmeniz gereken dönem olacak. Yanlış anlaşılmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kardeşiniz, kuzenleriniz, yakın arkadaşlarınız arasında gerginlikler olabilir. Eğitim hayatınızla ilgili beklenmedik gelişmeler planlarınızı değiştirebilir. Özellikle yolculuklarınızda çok dikkatli olmalısınız. Araç kullanıyorsanız herhangi bir yolculuğa çıkmadan önce mutlaka arabanızın bakımını  yaptırın. Retro döneminde trafikte ceza yiyebilir, araç bakımı veya kazası için para ödeyebilirsiz. Yurtdışı seyahatlerinizde ise iptaller olabilir.

Yükselen Balık; Mars’ın retro olduğu dönemde gücü düşük olacağından parasal konularda önemli kararlar vermemelisiniz. Mars para ve maddi kaynaklar alanınızda geriliyor olacak. Hiç tahmin etmediğiniz harcamalar çıkabilir. Bu da sizde gerginlik yaratabilir. Özellikle spekülasyona açık yatırımlarda kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kimseye borç vermeyin, geri ödemede sorunlar olabilir. Kendi işinizin sahibiyseniz bazı ödemelerde gecikmeler olabilir, çalışanlarınızın bazılarıyla özellikle zam, prim vs gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Alım-satım işlemleri için de çok uygun bir zaman değildir. Acil bir durum olmadıkça 15 Kasım sonrasını değerlendirmelisiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ