Mars retrosuna dikkat!

Mars retrosuna dikkat!
Yayınlanma Tarihi: 04.07.2018 11:02 | Değiştirme Tarihi: 04.07.2018 11:02

Mars 27 Haziran- 27 Ağustos tarihleri arasında retro pozisyonda olacak

Mars büyük sistem içerisinde yer alan enerji kaynağımızdır. Fiziksel olarak gerçekleştirdiğimiz bütün eylemler Mars’ımıza dayanır. İki yönlü bir enerjiye sahiptir.  Olumlu kullanımlarında mücadele gücü, azim, kendini ortaya koyma başarısı, ilk adımı atabilme cesareti verirken, olumsuz kullanımlarında şiddet, düşünmeden hareket etme, cahilce ve öfke içerisinde hareket etme söz konusudur.

Mars 27 Haziran- 27 Ağustos tarihleri arasında retro pozisyonda olacak. Bunun anlamı enerjinin içe dönmüş olmasıdır. Enerji içe yöneldiğinde harekete geçmekte zorlanabiliriz. Fiziksel enerjimizde düşüş yaşanabileceği gibi aynı zamanda herhangi bir şeye başlama ve devam ettirme konusunda da isteksizlik görülür. Enerji içimizde sıkışmış ve baskılanmıştır.  Bu nedenle retro dönemlerinde yeni bir işe başlamak, girişimde bulunmak çok doğru değildir. Doğru olan yarım kalan meselelerin çözümüne odaklanmak, kapanmamış hesapları kapatmaktır.

Mars retrosunun dürtüleri harekete geçiren, öfkeyi ve şiddeti tırmandıran karanlık yüzü ise hem bireysel hem de toplumsal bazda zorlu bir süreç içerisinde olduğumuzun göstergesidir. Enerjinin içe yöneldiği dönemde cinsel arzular, şiddet, vahşi ve yıkıcı duygular kimileri için kontrol edilemez hale gelir. Mars’ın Jüpiter ve Venüs ile olan zorlu teması ise cinsel enerjinin yanlış kullanılmasının tetikçisidir. Gözü dönmüş insanların yürekleri yakacak eylemlerde bulunması, tecavüz, aşk cinayetleri,  şiddet olaylarının çoğalması bu sürecin en acı veren tarafıdır.

Fiziksel ve duygusal olarak tükenmişlik sendromu yaşayabileceğimiz yaz aylarında kendimiz için yapabileceğimiz en doğru şey sakin kalmak olacaktır. Güvenlik alanımızın dışına çıkmamalı, sevdiklerimizi ve özellikle çocuklarımızı daha büyük bir hassasiyetle korumalıyız. Olumsuz enerjileri fark ederek, temkinli olmak zorlu süreci yara almadan atlatmamıza imkan sağlayacaktır.

ASTROLOJİKA