Mars retrosu başlıyor

2020 yılı retroları ve tutulmalarıyla oldukça zorlayıcı bir yıl oldu. Üç tane tutulmanın gerçekleştiği oldukça yoğun bir gündeme sahip olan, hayatımızda önemli kararlar vermemize sebep olan bir yazı arkamızda bırakmışken, şimdi ise hem Mars, hem de Merkür’ün retro yapacağı sonbahara girmiş bulunuyoruz.

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 09:33
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 13:22

9 Eylül-15 Kasım tarihleri arasında bizim mücadele gücümüzü, hareket enerjimizi, hayatta kalma içgüdümüzü, dayanıklılığımızı ve rekabet enerjimizi sembolize eden Mars gezegeni geri hareketine başlayacak. Bu dönem Mars enerjisinin olumsuz ve kontrolsüz çalışacağı bir dönem olacak. Mars Koç burcunda çok güçlü olduğu bir pozisyondadır. Cüretkar, hızlı harekete geçen, enerjik, girişken ve agresif bir enerjiyi temsil eder. Mars’ın çok güçlü olduğu bir burçta retro yapması iddiası ve kendini öne sürme etkisini de arttırıyor. Fakat bu çok da olumlu çalışabilecek bir enerji değil. Bu nedenle retro dönemi eylemlerimiz, kararlarımız konusunda oldukça dikkatli olmamız gerekiyor.

Bireysel açıdan değerlendirdiğimizde doğrum haritanızdaki marsın pozisyonu bu sürecin avantaj ya da dezavantaj olması açısından önemli. Eğer haritanızda Mars retro ise bu dönemde fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat ileri dönemdeyse zorlayıcı bir etki altında olacaksınız. Mars retro dönemlerinde yeni bir iş girişiminde bulunmak, önemli kararlar almak, evlilik vs yapmak, iş kurmak çok uygun değildir. Ekonomik anlamdaki zorlayıcı göstergeler işsizlik oranının artabileceğini, parasal piyasalarda öngörülmesi güç artışlar olabileceğini gösteriyor. Hatta bu durum halk içinde kargaşaya da sebep olabilir. Mars sağlıkla da bağlantılı olduğu için, pandemi sürecini olumsuz etkileyecek. Virüsün kontrol edilmesinin zorlaşması, ölümlerin artması, hatta başka virüslerin bile gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Mümkün oldukça tedbirli olmak bu süreçte büyük önem arz ediyor. Mars retrosunda acil durumlar haricinde ameliyatlar, operasyonlar tavsiye edilmez. Yaralanmalara çok açık bir dönemde olacağız. Özellikle trafik kazalarında artışlar olabilir. Mars Koç burcunda kontrolsüz bir öfke ve agresyon verebilir. Yaşanacak tartışmalar çok ciddi boyutlarda büyüyebilir. Silah ve bıçakla yaralanmalar, yanıklar, iş kazaları için büyük bir risk var.

Dünya astrolojisi olarak ele adlığımızda Mars askeri hareketlenmeler, savaşlar, gerginlikler, düşmanlıklar, ordunun gücü ile ilgilidir. Retro dönemlerde devletler arasında çatışmaların ve önemli olayların ön plana çıktığını görüyoruz. Doğrum haritasında Mars retro pozisyonda olan Rusya da genelde Mars retrolarının baş aktörü pozisyonundadır. Önümüzdeki günlerde Rusya’nın ön plana çıktığı gündemleri çok fazla duyacağız. Silah sanayi, inşaat sektörü, sağlık sektörü de en çok konuşulacak konular arasında yer alacak. Ekonomik anlamda devletler ayakta kalma mücadelesi verecekler. Vergilerin arttırılması, ülkeler arasında ticari anlaşmalarda gerginlikler ve bunun sonucunda olabilecek ambargolar mümkün. Bu nedenle özellikle ticaretle ilgilenenler için para piyasalarındaki dalgalanmalar çok riskli gözüküyor. Bu dönemde yatırımlara ve iş girişimlerini oldukça dikkat etmek gerekiyor. Mars patlamalar, yangınlar, nükleer santraller ve kazalarla da ilgilidir. Bazı suikastlar, silahlı saldırılar, terör eylemleri dünya gündeminde yerini alabilir. Volkanik hareketlenmeler olabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

Etiketler: astroloji - burçlar