Mars Kova burcunda..

Mars 30 Mart itibariyle Kova burcuna geçecek ve Satürn ile kavuşacak. Bu özellikle kritik günlerden geçerken çok önemli bir göksel konumdur. Astrolojide Mars ve Satürn kötücül gezegenler olarak değerlendirilirler.

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2020 16:47
Değiştirme Tarihi: 30.03.2020 17:54

Mars Kova burcunda..

Nisan ayında salgınla ilgili gelişmeler nasıl olacak?

Mars 30 Mart itibariyle Kova burcuna geçecek ve Satürn ile kavuşacak. Bu özellikle kritik günlerden geçerken çok önemli bir göksel konumdur. Astrolojide Mars ve Satürn kötücül gezegenler olarak değerlendirilirler. Kova burcu küresel etkileri sembolize eder. Şuan eşzamanlı olarak dünyanın her yerinde virüsle mücadele ediliyor. 13 Mayıs’a kadar devam edecek olan Mars’ın Kova burcu geçişi de bu süreçte toplumsal temaların çok fazla ön plana çıkacağını gösteriyor.

Mars ve Satürn Jüpiter ve Satürn’ün 20 Aralıkta kavuşum yapacağı derecede kavuşacak. Bu da bizim için önemli bir gösterge! Kavuşum yapacakları derece özellikle salgın hastalıklarını, çekirge istilalarını, kitlesel etkilere sebep olabilecek felaketleri simgeliyor. Ki biz dünya olarak bunu durumu bir süredir deneyimliyoruz. Önümüzdeki günlerde daha önce denenmemiş bazı yöntemler denenebilir. Bir yandan kişisel olarak özgürleşme isteğimiz olacak. Çünkü hava grubundan olan Kova hareket enerjisini, özgürlüğü ve özgünlüğü, fikirsel anlamdaki büyüme ihtiyacını gösterir. Fakat diğer yandan özgürlüğün kısıtlandığını, yasakların arttığını, özellikle siyasi otoritelerin önlemleri arttırmak adına daha katı kararlar alacağını göreceğiz. Burada toplumsal anlamda doğru olanı yapabilmek, izole bir şekilde hayatımızı doğru organize edebilmek oldukça önemli olacak. Kova burcu aklı ve mantığı temsil eder. Bu dönemde duygusal ve dürtüsel davrananlar hem kendilerine hem de çevrelerine zarar verecekler. Evde ve izole bir durumda olmamıza rağmen bu geçiş bize üretken olma, eğitime açık olma, özellikle teknolojik alanda iletişim sağlayabilme, kalabalık kitlelere ulaşabilme imkanı da sağlayacak. Krizi bir fırsata da çevirebiliriz. Yaratıcı fikirler ön plana çıkabilir. 

Toplumsal anlamda ele aldığımızda bu geçiş virüsle ilgili olan tedavilerde yeni gelişmelerin olabileceği sinyallerini de veriyor. Bilim, tıp, teknoloji gibi konular her zamankinden daha fazla ön plana çıkacak. Gelişmeler tüm dünya tarafından takip edilecek. Bu zorlu süreçte birçok kişi home ofis çalışmaya başlamışken ve yeni bir dünya düzeninin provası yapılırken mühendislerin ve yazılımcıların, teknoloji alt tabanlı firmaların yeni projelerle gündeme geleceğini göreceğiz. Siyasi liderler için oldukça zorlayıcı bir süreç olacak. Bir yandan ekonomik krizi yönetmek, bir yandan toplum sağlığı adına doğru kararlar vermek adına çok köklü değişimler getirilebilir. Mars ve Satürn kavuşumuna, Uranüs’den gelen sert etki ise doğa olayları ve depremleri tetikleyebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

Etiketler: astroloji - burçlar