Mars en güçlü olduğu Koç burcunda seyahatine başlıyor

Mars en güçlü olduğu Koç burcunda seyahatine başlıyor. Bu transit hem küresel, hem de bireysel açıdan olukça önemli. Çünkü bu sene Mars 9 Eylül-15 Kasım arasında retro yapıyor olacak. Bu da Mars’ın Koç burcu geçişinin 6 aylık bir süreyi kapsayacağını gösteriyor.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2020 11:04
Değiştirme Tarihi: 29.06.2020 11:04
Mars en güçlü olduğu Koç burcunda seyahatine başlıyor

Savaş ve mücadele gezegeni olan Mars Koçta kişinin hayatta kalma mücadelesinde özgüvenli, direkt, iddialı, keskin bir tutum içerisinde olduğunu gösterir. 2020 yılının en aksiyon dolu dönemi şimdi başlıyor. Bu geçiş bize adım atma cesareti verecek. Gözümüzün daha kara olacağı, yapmak istediklerimizden emin olacağımız bir süreç Fakat unutmayalım Mars retrosu kriz yaratacak. Çatışma enerjisinin, beklenmeyen kopuşların olacağı bir dönemdir retro dönemi. Biz şimdi 8 Eylül’e kadar olan dönemi iyi değerlendirmeye ve doğru adımlar atmaya odaklanmalıyız.

Keskin sirke küpüne zarar misali bu transit düşünmeden atılacak adımları, fevri ve dürtüsel davranışlar ve kayıpları da simgeler. O yüzden adımı atmadan önce bir sakinleşmenin, zihnimizde ölçüp, tartmanın faydası olacak. Aceleci davranmak kesinlikle kayıp yaratacak. Sakinliği ile tanınan kişilerden bile öfke patlamaları görebilirsiniz.

Ülkeler açısından ise savaş enerjisi ortaya çıkacak. Siyasi gerginlikler, ekonomik ambargolar, depremler, yangınlar, sınır problemleri, uçak kazaları, hem denizlerde, hem de hava sahasında olan hareketlilikler ve anlaşmazlıklar gündeme bomba gibi düşebilir. Halk ayaklanmalarını tetikleyecek hassasiyette olayları özellikle yurtdışı basınında izleyeceğiz. Liderler  çatışmaya hazır olacak.

Mars en son 1988 yılında Koç burcunda retro yaptı, 1988 yılının ikinci yarısında doğanların doğum haritalarındaki marsın konumu bu sürecin en çok onları etkileyeceğini gösteriyor. Hayatınızda köklü değişiklikler olabilir. Zaman adeta hızlanacak. Bu süreci iyi değerlendirmeye, doğru planlarlarla hedef odaklı ilerlemeye özen göstermelisiniz.