Mars Başak Burcunda

Astrolojik olarak Mars kendimizi ortaya koyma, inisiyatif alma, harekete geçme dürtümüzü ifade eder. Doğum haritamızdaki Mars burcumuz herhangi bir olayda kendimizi savunmak ya da bir şey, elde etmek adına nasıl bir silah kullandığımızı gösterir.

Yayınlanma Tarihi: 21.08.2019 09:44
Değiştirme Tarihi: 21.08.2019 09:46

Tepkilerimizde direkt mi, savunmacı mıyız? Risk almaktan hoşlanıyor muyuz? Cesaretli miyiz?  İsteklerimiz konusunda savaşabiliyor muyuz? Fiziksel ve cinsel enerjimizi nasıl yönlendiriyoruz?  İşte bu soruların cevabı Mars’ımızda gizlidir.

Mars 18 Ağustos’tan itibaren titiz, çalışkan, temkinli hareket etmekten hoşlanan, mükemmeliyetçi, metodik hareket eden Başak burcuna geçiş yapıyor. Mars Başak burcu transiti ile birlikte yaptığımız işlerde, ilişkilerimizde, günlük rutinlerimizde planlı, programlı hareket etmek isteyeceğiz. Sorunlu bulduğumuz konuları nasıl düzeltebileceğimiz konusunda kafa yoracağız. Hayatımıza düzen getirmek için adımlar atacağız. Zamanımızı verimli kullanmamız daha kolay olacak. Bu da bir çok konuda sonuca ulaşmamızı sağlayacak.

Sağlıklı yaşam, diyet, temizlik, hijyen, spor gibi konular gündemimizde olacak. Yaz ayların verdiği rehaveti yavaş yavaş üstümüzden atıyor ve Eylül Ayının yaklaşmasıyla birlikte kendimizi sonbahara hazırlıyoruz.  Spora, meditasyona, arınma ve detox programlarına dahil olabiliriz.

Mars Başak burcunda iken kılı kırk yarma enerjisi hakim olacak. Küçük detaylara takılıp, fazla eleştirel yaklaşımlarda bulunabiliriz. Burada eleştirinin dozunu kaçırmamak ve yapıcı olmaya çalışmak önemli olacak.

Sağlık konusunda sindirim problemleri yaşanabilir. Bağırsaklar ve karın bölgesi ile ilgili rahatsızlıklar, sinirsel rahatsızlıklar, bakteri ve virüslerden buluşacak ani rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ