Kova burcunda Yeni ay

5 Şubat günü, İstanbul saatine göre 00.05’de Kova burcunun 15 derecesine güneş ve ay kavuşumu meydana geliyor.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2019 22:58
Değiştirme Tarihi: 02.02.2019 22:58
Kova burcunda Yeni ay

Yeni ay enerjisi yaşamımızdaki “farklılıklara” dikkat çekmek istiyor. Yaşadığımız toplumda farklı düşüncelerimiz, yaşam tarzlarımız, inançlarımız ile var olmaya çalışıyoruz. Kimi zaman farklılıklarımızdan dolayı ayrışıyor ve bize benzemeyenleri ötekileştirmeye çalışıyoruz.  Farklılıklarımıza rağmen, aslında ne kadar da birbirimize benzediğimizi gözden kaçırıyoruz. Kova insana özgü tüm zayıflık ve başarısızlıkları kabul edebilen, egonun yok olduğu bir temaya vurgu yapar. Kovanın bakış açısında kişinin her türlü davranışı sergileyebilme kapasitesi vardır. Yargılardan uzaktır. Yeniay enerjisi bizlere bir bütünün parçası olduğumuzu göstermek istiyor. Yargılarımızdan uzaklaşmamız gerektiğini söylüyor.

Yeni ay haritasında yükselen terazi burcu, ikili ilişkileri gündeme taşıyor. İlişkiler evinde yerleşmiş olan Uranüs-Venüs etkileşimi ile hayatımıza aniden birileri girebilir, sürpriz karşılaşmalar yaşayabiliriz. Yıldırım aşkı niteliğinde ilişkiler başlayabilir. Bu kişiler daha önce karşılaşmadığımız, marjinal ve bizden farklı kişilikler de olabilir. Ay düğümlerine olan etki bu kişilerin hayatımızda kadersel dönüşümlere sebep olabileceğini gösteriyor. 7. Ev çizgisine yerleşmiş olan Mars süregelen ilişkilerde fikir ayrılıkları olabileceğine dikkat çekiyor. Fakat gökyüzündeki iyicil enerji ile yaşadığımız sorunları daha olumlu bir bakış açısı ile ele alıp, çözüm odaklı yaklaşabiliriz. 

Kova geleceğe dair ideallerimizi gerçekleştirmemiz adına bir umudu da içinde barındırır. Yeni ayın Jüpiter’den aldığı olumlu etkiyle birlikte hayallerimizi gerçekleştirmemiz adına motivasyonumuz çok yüksek olacak. Önümüzdeki 10 günlük zaman diliminde fırsatlar ile karşılaşabiliriz. Özellikle haritasında Terazi-İkizler-Kova-Yay-Koç-Aslan vurgusu olan kişiler bu güzel enerjilerden çok daha fazla etki alacaklar.

Bilişim sektörü, sosyal medya, teknoloji ile ilgili konular gündeme gelecek. Yeni icatlar ve keşifler meydana gelebilir. Yükselende bulunan “Spica” sabit yıldızı sosyal medya, teknoloji ile ilgilen kişilerin yıldızlarının aniden parlamasına ve tanınmalarına sebep olacaktır. Youtube vb. oluşumlar ile ilgili yeni kararlar alınabilir, güncellemeler yapılabilir. Sosyal medya ile ilgili çalışmak istiyorsanız bu yeniayın olumlu etkisini kullanabilirsiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ