Yayınlanma Tarihi: 15.08.2019 | Değiştirme Tarihi: 15.08.2019

Kova Burcunda Dolunay

15 Ağustos saat 15:00 sularında Kova burcunda bir dolunay meydana gelecek.  Yeniaylar başlangıçlar için tohum ekme zamanlarıyken, dolunaylar ise sonuçlanma dönemleridir.Kova burcu temasının baskın olduğu dolunaylarda bireysel değil, toplumsal olaylar daha çok gündeme gelir. Aslan “ben”, Kova ise “biz” diyen bir burçtur. Birlikte hareket edebilmek, toplum adına çalışabilmek, büyük grupları organize edebilmek, arkadaşlıklar ve sosyal çevre ile ilgilidir.

Dolunayın yükselen derecesinde Jüpiter’in yer alması ve Aslan burcundaki stelyuma olumlu etkisi yabancı ülkeler ile olan ilişkileri, yurtdışı seyahatlerini, uluslararası ticareti, hukuksal konuları, akademik eğitimleri gündeme getirecek ve bu konularda olumlu gelişmelerin olmasına vesile olacaktır.

Venüs’ün Güneş’le kavuşumda yer alması Venüsyen konuların öne çıkacağını gösteriyor. Venüs ikili ilişkilerimiz ve aşk hayatımız ile ilgili olduğundan dolunay etkisi tutkulu ve hızlı gelişecek aşklara işaret ediyor. Özellikle sanatçılar ve liderlerin ön plana çıkmasına, yeni projelerin bir anda parlamasına ve çok konuşulmasına sebep olacak. Ülkeler arası ilişkilerde yeni gelişmeler yaşanacak.  Özellikle Trump ve İsrail ile ilgili konular gündeme gelecek.

Dolunay haritasında Merkür ve Uranüs’ün sert etkileşimi ani öfke krizlerine, patlamalara sebep olabilir. Sinirsel bir gerginlik, huzursuzluk, çevremizdeki kişilerin söylemlerine tahammülsüzlük hissedilebilir. Aynı zamanda hızlı ve fevri karar vermek ile de ilgilidir. Biraz daha içe yönelmek, empati yaparak hareket etmek önemli olacak. Sağlık konusunda dolaşım sistemi, kalp ve tansiyon problemleri yaşanabilir.

Kova devrim, reform, astroloji, astronomi, sosyal medya, teknoloji ile ilgili olduğundan bu konularda güzel gelişmeler meydana gelebilir. Sosyal medya etkisiyle toplumsal konulara dikkat çekilebilir, halkın sesi daha çok duyulabilir. Kitleleri yönlendirebilecek gelişmeler yaşanabilir. Kova sosyal yardımlar ve hizmetlerle de ilgili olduğundan dolunay etkisinde çevremizdeki ihtiyaç sahibi olan kişilerin hayatlarına dokunmak çok önemlidir. Kova dolunayı insani değerlerimizi hatırlamamıza ve farkındalık sağlamamıza fayda sağlayacak.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ