Koç burcunda yeniay

Koç burcunda yeniay
Yayınlanma Tarihi: 05.04.2019 09:37 | Değiştirme Tarihi: 05.04.2019 09:37

05.04.2019 günü saat 11:51’de Koç burcunda güneş ve ay kavuşumu meydana geliyor. Koç burcu hayatımızda yenilenme ve başlangıç temalarına işaret eder. 

Burcun semboliği olan boynuzlar hakim olma ve üstünlük kurma ile ilgilidir. Daima mücadeleye hazır ve cesurdur. Bu yeniay ile birlikte biz de koç burcunun doğasında hareket etmek isteyeceğiz. Gözümüz kara, yapabileceklerimize dair inancımız tam! Ruhunuzdaki savaşçı ve mücadeleci kişi ile tanışın, hayatınız için yeni başlangıçları yapmaya niyet edin.

Yeniay doğum haritamızda hangi eve düşüyorsa o konular ile ilgili yeni başlangıçlar yapabiliriz. Koç burcu enerjisi coşkulu, çocuksu, hızlı ve ataktır. Genelde bir eyleme geçmeden önce çok düşünmez, direkt olarak hareket eder. Biz de içimizde bu yoğun ve sabırsız enerjiyi hissediyor olabiliriz. Fakat gökyüzü bizi düşünmeden atılacak adımlar konusunda uyarıyor. Hem ay düğümlerine, hemde Satürn ve Plutoya meydan okuyan bu yeniay otoriteler ile çatışma, bizden üstün olan güçler tarafından engellenme enerjisi de taşıyor. Fevri olarak atılacak her adım kaderimize yön verecek olan sonlanmalara da sebep olabilir. Unutmamalıyız ki Koç enerjisi dürtülerin ve isteklerinin tutsağı olursa kaybeder. Egosal çıkışlardan kaçınmalıyız. Koç burcunun hayatta öğrenmesi gereken ders kendisi ve diğerleri arasındaki dengeyi kurabilmektir. 

Pluto çok uzun yıllar sonrasında güney ay düğümü ile kavuşurken bize geçmişe ait bazı konuları getirecektir. Geçmişte yaptığımız hataları telafi etmek adına bu yeniay enerjisini kullanabiliriz. Bırakmamız ve vazgeçmemiz gereken şeyleri fark ettiğimizde, yeni enerjiler için yer açmış oluyoruz. Pluto geçmişe ait ne varsa bırak, Koç enerjisi ise yeni başlangıçlar için kendine şans ver diyor! 

Ekonomik anlamda oldukça dalgalanmaların olduğu bir dönemden geçerken, elimizdeki kaynaklara çok dikkat etmeliyiz. Borsa vb kurumlarda spekülasyonlar artacaktır. Dolar ve altın fiyatlarındaki dengesizlik sizi paniğe sürüklememeli. 

Önümüzdeki 15 günlük süreçte borçlanmamaya, kredi vb işlemlere başvurmamaya dikkat etmelisiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ