Koç burcunda yeni ay!

Koç burcunda yeni ay!
Yayınlanma Tarihi: 16.04.2018 12:55 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 19:17

16 Nisan sabah saatlerinde Koç burcu etkisi altında yeni ay gerçekleşti.

Öncü ve ateş elementinde olan Koç etkisindeki göksel konumlar yeni başlangıçları ve ani gelişen olayları simgeler. Uranüs yedi yıllık Koç burcundaki seyrini tamamlayıp, boğa burcuna geçmeye hazırlanırken yeni ay üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Beklenmedik ve kontrol edilmesi güç olan olaylarla karşı karşıya geleceğimizin sinyallerini veriyor.

Mars’ın Pluto ile yapacağı kavuşum ülkemiz açısından hem uluslararası, hem de iç siyasette hareketli günlerin yaşanacağını vurguluyor. Ekonomik ve siyasi işbirliklerini etkileyecek kararlar, manevi duyguları hareketlendirecek açıklamalar yapılması muhtemeldir. Ülkesel anlamda değerlerimizi daha çok korumaya yöneleceğimiz, kırılma noktaları yaşayacağımız bir sürece giriyoruz. Özellikle 22 Nisan sonrasında ekonomide yaşanacak dalgalanmalar ve krizler ülke gündeminde yer alacaktır. Tansiyonun yükseleceği günlerde dengede kalmak, kaygı ve endişelerimizin bizi ele geçirmemesine özen göstermek hepimiz için faydalı olacaktır.

Kişisel anlamda yeni ay etkilerini incelediğimizde, birçoğumuzun hayatında yeni bir dönemin başlayacağınızı söyleyebiliriz. Bu dönem hayatımızın baş kaldırışı, değişim ve dönüşümün tetiklendiği bir zaman dilimini gösteriyor. Emek verdiğimiz, üzerinde büyük bir çaba ile yoğunlaştığımız, çalıştığımız konularda geri dönüşler ödüllendirmeler ile karşılaşacağız. Kimilerimiz için ise hakkımızı alamadığımıza inandığımız alanlarda büyük kopuşlar ve sonlanmalar gerçekleşecektir. Fakat bu sonlanmalar hayatımızda çok daha güzel bir kapının açılacağının da bir göstergesi olabilir. Eğer “ben elimden gelen herşeyi yaptım” diyebiliyorsanız, bilin ki bu yeni ay sizi destekleyici bir nitelik taşıyor. Tembel olduğumuz, hakkını veremediğimiz konular için ise önümüze daha büyük engellemelerin çıkacağını vurguluyor.

20 Nisan’a kadar Merkür retrosunun etkileri devam etmekte olduğundan, bu süreçte haberleşme ve iletişim sorunları yaşanabilir. İkili ilişkilerde ipler gerilebilir. 20 Nisan sonrasında ise iletişimdeki akış tekrar sağlanacağından kendimizi ifade etmemiz, anlaşmazlıkları çözmemiz çok daha kolay olacaktır.

ASTROLOJİKA