Koç burcunda dolunay: İlişkiler mercek altında...

Ekim ayı iki tane dolunayın gerçekleşeceği, son derece yoğun enerjilere sahip bir ay olacak. İlk dolunay 1 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşiyor. Koç burcu semboliğinde hızı aksiyon alacağımız, bazen öfkemizi bastırmakta zorlanacağımız, közü kara bir şekilde hareket edeceğimiz bir dönemdeyiz. Dolunayın en çarpıcı göstergesi ise Chiron! Bu dolunay kimilerimizin yaralarına şifa olacakken, kimilerimizin ise canını çok yakacak. Bunu ise sizin bireysel doğum haritanızda aldığınız etki belirleyecek.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 15:53
Değiştirme Tarihi: 01.10.2020 15:53
Koç burcunda dolunay: İlişkiler mercek altında...

Koç-Terazi karşıtlığı sen-ben tartışmalarının da eksenini oluşturur. Kişisel hedefleriniz, istekleriniz, tutkularınız ile partnerinizle ya da ortağınızla birlikte hareket enerjiniz arasında bir çekişme söz konusu. Bu çekişme huzurunuzu kaçırabilir, en azında bir süre sadece kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Bireyselleşme adına kararlar verebilirsiniz. Bu dönemde özellikle can yakıcı, öfkeli, geçmişte yaşanılanları öne sürebilecek şekilde kindar bir tutum takınılabilir, olayları kişiselleştirmeden algılamaya çalışmak önemli olacak.

Herhangi bir kişiye ihtiyaç duymadan, kendiniz için bir şeyler yapmaya çalışmalı ve yaralarınıza başkalarının merhem olmasını beklemeyi bırakmalısınız. Kendin için ne yapabilirsin? İşte dolunay size bu soruyu soruyor. Koç her koşul ve şartta hayatta kalmayı ve mücadele etmeyi simgeler. Şimdi kendi kaderinizi, kendiniz yazmaya niyet edin! Gölgelerinizle, kabullenmek istemediğiniz, görmezden geldiğiniz yanlarınızla yüzleşin. Haritanızdaki size acı veren, tekrar tekrar aynı hataları yaptıran Chiron ile ancak bu şekilde uzlaşabilirsiniz.
 
Mars retro ve Venüs’e göz kırpıyor, karmik karşılaşmalar özellikle haritalarında ateş enerjisi olan kişiler için bir şans olacak. Fakat yinede çok hızlı karar vermemelisiniz. Ay’ın kavuşum yaptığı yıldız özellikle dişi enerjinin vereceği hızlı ve dürtüsel kararlarda yara alabileceğini gösteriyor. Hayatınıza giren kişileri, hayatınızın merkezine koymadan öncelikle iyi bir şekilde tanımak adına kendinize şans verin.
 
Toplumsal anlamda sular durulmuyor. Bu dolunay Mars-Satürn arasında oluşan gerginliği iyice alevlendiriyor. Askeri hareketlenmeler,  yangınlar, patlamalar, doğal afetler ve salgın hastalığın kontrolden tekrar çıkması gündemde.. Chiron aşı vs konusunda bazı gelişmelere sebep olabilir. Ama daha yol uzun, tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ