Koç burcunda dolunay

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2019 10:40 | Değiştirme Tarihi: 13.10.2019 16:45

14 Ekim günü saat 00:07’de Koç burcunun 20 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunaylar güneş ve ayın karşı karşıya gelmesiyle oluşur. Bu dolunayda Pluto’nun Güneş ve Ay’a meydan okumasıyla birlikte yüksek bir gerilim oluşuyor. Bu dolunaydan en fazla Koç-Terazi-Yengeç-Oğlak burcunda gezegenleri olan kişiler etkilenecek. 

Öncü burçlarda meydana gelen zorlayıcı enerjiler çatışma yaratmaya eğilimlidir. Dolunayın etkisiyle birlikte çok fazla düşünmeden, plan yapmadan doğrudan harekete geçmeye çalışabiliriz. Öncü burçlarda yer alan gezegenler “hemen harekete geç” dürtüsü verebilirler. Başlatma enerjisi çok yüksek olsa da, sürdürülebilirlik konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Dolunay sonrası 15 günlük süreçte atacağımız adımlara dikkat etmeliyiz. 

Koç-Terazi aksı dengede kalmamızı ister. Hayatta gerçekten mutlu ve huzurlu olabilmek için ilk önce içimizde dengeyi bulmamız gerekiyor. Unutmamalıyız ki bedenimiz ve ruhumuz içinde denge ve ahenk olduğunda doğru seçimler yapabiliriz. Şimdi iç sesimize kulak verelim ve karşıtlıklar, zıtlıklar arasında dahi olsa dengeyi kurabilmeye niyet edelim. 

Dolunay haritasında yengeç burcunun yükselmesi aile, güvenlik, ev hayatı, çocuklar, aidiyet duygusu ile ilgili konuları gündeme taşıyacak. Bu konular hem bireysel olarak, hem de toplumsal bazda öne çıkacak. Ülkemizin sınırları, güvenlik konuları, dış ülkelerle olan diyalogların daha da ateşlendiğini göreceğiz. Pluto harekata başlamış ordumuz üzerinden oynanan ve dış güçler tarafından farklı bir siyasi ortama çekilmeyen çalışan kirli oyunları açıkça gösteriyor. Dolunay Koç burcunda ordumuz savaşan ve direnen bir ordu! Mars Terazi burcunda, ülkemizin haritasındaki Mars’ı tetiklediğinde harekata başladık. Fakat Terazi burcunda Mars verimli çalışmıyor. Dış ülkelerle yaşadığımız diplomatik sorunları gösteriyor. Başarının kolay olmayacağı, kayıplar verileceği, bedeller ödeneceği, gereğinden fazla uzun sürebileceği aşikar. Burada toplumun yararına olabilecek olan ise sıkıca kenetlenip, dualarımızla ordumuzu desteklememiz olacaktır. Toplumsal birliği sağlamak, bölücü faaliyetlerin oyununa gelmemek oldukça önemli. Satürn ve Pluto Oğlak burcunda siyasi arenada çok büyük değişim ve dönüşümler olacağını vurguluyor. Ülkemiz küllerinden doğmayı simgeleyen Ankaa sabit yıldızına sahiptir. Her ne olursa olsun zorluklarla, acıyla dönüşüp, küllerinden yeniden doğmayı başaracaktır.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ