Karma Astrolog Kübra Denizci, yılın son güneş tutulmasını yorumladı!

4 Aralık cumartesi günü İstanbul saati ile 10:43’te Yay burcunun 12 derecesinde çok güçlü ve etkili bir güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulmanın etkilerini Karma Astrolog Kübra Denizci anlattı. 

Yayınlanma Tarihi: 04.12.2021 14:34
Değiştirme Tarihi: 04.12.2021 14:34
Karma Astrolog Kübra Denizci, yılın son güneş tutulmasını yorumladı!

4 Aralık Cumartesi günü İstanbul saati ile 10:43’te Yay burcunun 12 derecesinde çok güçlü ve etkili bir güneş tutulması gerçekliyor. Ateş elementinde gerçekleşen bu tutulma 1.5 yıllık İkizler-Yay eksenindeki tutulmaların sonuncusu olacak ve bu döngüyü kapatacak.

Yılın son günlerinde gündemimizi oldukça hareketlendirecek, bize bir harekete geçme, yenilenme enerjisi verecek olan tutulmaya Merkür eşlik edecek. Bu tutulmanın temasında keşfetmek, inançları uğruna hareket etmek, doğrularını savunmak ve bir yol çizme teması olacak. Bu etkileri hayatımızın çok farklı alanlarında deneyimleyebiliriz. Tutulma bireysel etkilerin haricinde küresel açından da çok büyük değişimlere gebe olacak. Ekonomik, sosyal koşullardaki belirsizlikler daha da tırmanabilir. Tutulma haritasındaki Mars-Jüpiter sert etkileşimi kendimizi güvende hissetmediğimize ve bir mücadele içinde olacağımıza vurgu yapıyor. Fakat bu zorluklar birçoğumuzun hayatında yeniliklerin tetikleyici olacak.

Eğitim ve sağlık sistemi, seyahatler, üniversiteler, din adamları, hastaneler, yurtdışı ile bağlantılı konular, yüksek öğretim, hukuki konular, basın-yayın organları, turizm bu tutulmanın markajında olan konular içerisinde yer alıyor. Önemli yasal düzenlemeler, dünya çapında salgın konusu ve kısıtlamaları ile ilgili tekrar bir gözden geçirme süreci, din-inanç sistemi ekseninde gerginlikler, grev ve isyanlar, doğal afetlerdeki tetiklemeler, askeri hareketlenmeler dünya gündemini belirleyecek.

Kolektif açıdan sert etkiler olsa da bu tutulmanın kişisel açıdan destekleyici yönleri de var. İnandığımız, çaba gösterdiğimiz konularda emeklerimizin karşılığını alma zamanı olacak. İş değişiklikleri, yeni bir düzen kurma, taşınma, gayrimenkul alım-satımları, evlilik-aşk ilişkilerinde hareketlikler birçoğumuzun hayatında hızlı ve önemli kararlar alınmasını sağlayacak. Bu tutulmanın enerjisi yüksek, gerçekleşecek olaylar hızla meydana gelecektir. Fakat bir de uyarısı var; bu süreçte fazla kendine güven ve aşırı iyimserlik risk almayı ve sonrasında pişmanlıkları getirebilir. Olayları ve seçenekleri iyi değerlendirmek faydalı olacaktır. Yeni bir eğitime başlamak isteyenler için çok güzel yeni başlangıçlar yapılabilir. Yay burcu fikirsel zenginlik ve arayış ile ilgilidir.

Tutulma etkileri önümüzdeki 6 ay boyunca aktif bir şekilde hissedilecek. Özellikle Aslan, Koç, Yay, Terazi ve Kova burçları bu tutulmadan daha güçlü etkiler alacak. Değişken burçlar olan Yay, İkizler, Balık ve Başak için ise değişim ve yenilikler gündeme gelecek.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

İlgili Sayfalar: Astroloji