Jüpiter Yay burcunda...

Bu yıl hangi konularda şanslı olacaksınız?

Yayınlanma Tarihi: 04.12.2018 14:12
Değiştirme Tarihi: 04.12.2018 14:23
Jüpiter Yay burcunda...

Jüpiter her yıl burç değiştirerek gökyüzündeki seyrini 12 yılda tamamlar. 8 Kasım’da başlayan Yay burcundaki serüveni 2019 yılının Aralık ayına kadar devam edecek. Büyük iyicil olarak nitelendirilen ve hayatımıza şans, bolluk, fırsat getiren Jüpiter’in Yay burcundaki geçişi Kasım 2006- Aralık 2007 arasında gerçeklemişti. Geçmişe dönüp baktığınızda o dönemde ne gibi fırsatlarla karşılaştığınızı hatırlamaya çalışın. Benzer konular tekrar gündeminizde olabilir.

 Jüpiter doğum haritamızda hangi alandan geçiş yapıyorsa, o evin konularında gelişmeler ve fırsatlar ile karşılaşırız. Jüpiter Yay burcunda çok güçlüdür. Hayatımızın hangi alanına dokunuş yaptığını fark edip, o konularda bir adım atarsak fırsatları kolaylıkla yakalayabilir ve ilerleme kaydedebiliriz.

Yükselen Koç: Dünyayı gezme hayaliniz varsa ve imkanlarınız da elveriyorsa bu yıl hayalinizi gerçekleştirmelisiniz. Uzun mesafeli yolculuklar, yabancı kültürleri tanımak için şahane bir yıl sizleri bekliyor. Uluslararası ticaret, eğitim, yayıncılık gibi sektörlerde çalışıyorsanız fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzun süredir aklınızda olan bir eğitime başlayabilirsiniz.  Herhangi bir eğitime başlamasanız bile bu yıl bilgiyi almak ve paylaşmak sizin için keyifli olacak.

Yükselen Boğa: Bu yıl ortaklıklarınızı ve maddi birlikteliğiniz olan kişiler ile ilişkinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Uzun zamandır sonuca ulaşmayan bir miras davası gündeme gelebilir. Eşinizin gelirinde bir artış olabilir. Beklediğiniz alacakların tahsil edilmesi için olumlu bir zamandır. Fakat bu transitte dikkat edilmesi gereken şey yeni yatırımlar yaparken, kredi çekerken, borçlanırken mevcut durumunun doğru analiz edilmesidir. Alacak verecek dengesi sağlanmazsa sorunlar yaşanabilir.

Yükselen İkizler: Jüpiter ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar ve anlaşmalar evinizde seyahat ediyor olacak. Eğer güzel giden bir birlikteliğiniz varsa bu yıl evlenmeyi düşünebilirsiniz. Eğer evliyseniz, birlikteliğinizi perçinleyecek fırsatlar ile karşılaşılabilir. Bu transit iyi gitmeyen evlilikler için bir kopuş sürecini de ifade edebilir. Aynı zamanda ortalıklar evi olduğundan bir iş anlaşması yapabilir, ortak projelerde çalışabilirsiniz.

Yükselen Yengeç: Yaşam alanınızı düzenleyeceğiniz bir yıl sizleri bekliyor. Çalışma ortamınızda, evinizde, gün içerisinde zaman geçirdiğiniz yerlerde değişimler olabilir. Bu sizin işiniz ile ilgili yeteneklerinizi ve koşullarınız geliştirmeniz için iyi bir fırsattır. Sorumluluklarınızın altından kalkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermelisiniz. Beslenme düzeninizi, spor aktivitelerinizi gözden geçirmelisiniz. Eğer bir rahatsızlığınız varsa Jüpiter geçişi şifa bulmanıza yardımcı olabilir. 

Yükselen Aslan:  Sizler için oldukça keyifli bir dönem başlıyor. İstediğiniz şeyler uğruna coşkuyla ve hevesle mücadele edebilirsiniz. Yalnız olan Aslanlar için aşk zamanı! Jüpiter aşk evinizden geçerken yeni insanlarla tanışabilir, keyifli birlikteliklere yelken açabilirsiniz. Eğer mevcut bir ilişkiniz varsa partnerinizle daha keyifli vakit geçireceksiniz. Bu yıl eğlenmek, hobilerinize vakit ayırmak, yaratıcı yeteneklerinizi kullanmak, hayalinizdeki projeye başlamak, daha fazla sosyalleşmek için çok uygun. Tadını çıkarın.

Yükselen Başak: Bir yıl boyunca eviniz ve aileniz ile ilgili konular gündeminizde olacak. İstediklerinizi gerçekleştirmek için ailenizden destek alabilirsiniz. Yeni bir eve mi taşınmak istiyorsunuz? Bir yıllık süreçte güzel fırsatlar ile karşılaşacaksınız. Gayrimenkul alım satımı, yer değişiklikleri ya da bulunduğunuz evinizi dekore etmeniz için uygun bir dönem, bunu değerlendirmelisiniz.

Yükselen Terazi: Yolculuklarınız artıyor. Kısa mesafelerde sık sık yolculuk yapabilirsiniz. Bu süreçte yakınlarınız, kardeşleriniz ile daha sık vakit geçirmek isteyeceksiniz. Kardeşinizin hayatında güzel dokunuşlar yapabilir, çevrenizden destek alabilirsiniz. İletişim, eğitim, danışmanlık, yayıncılık alanlarında çalışıyorsanız işinizle ilgili gelişmeler olabilir. Eğitim vermek, seminerlere katılmak, projelerinizi paylaşmak için şanslı bir döneme giriyorsunuz.

Yükselen Akrep: Bu sene maddi konularda bir rahatlama hissedeceksiniz. Kaynaklarınızı arttırmak adına bir girişimde bulunursanız, şans sizinle olacak. Yeni gelir kapıları ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Maddi artışın verdiği heyecanla aşırı risk alma durumu ortaya çıkabilir. Aman dikkat! Daha sakin ve tedbirli yatırımlar yapmak uzun vadede sizin için daha hayırlı olacaktır.

Yükselen Yay: Bu yıl siz için çok şanslı bir dönem olacak. Bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. İstediğiniz, hayal ettiğiniz ne varsa bu sene bir adım atın. Amaçlarınıza yönelik hareket edin. Bu sene yakaladığınız fırsatlarla kendinize daha fazla güveneceksiniz. Ufkunuzun genişlediğini hissedeceksiniz. Yükselenden Jüpiter geçişinde kilo alımı da meydana gelebilir. Bunu dikkate almazsanız yılı fazla kilolarınızla kapatabilirsiniz.

Yükselen Oğlak: 2019 yılında içsel yolculuğunuzda şifalanma şansı yakalayacaksınız. Kendinizi ne kadar fazla gözlemlerseniz, bu süreci o kadar faydalı değerlendirirsiniz. Zihinsel olarak sizi meşgul eden takıntılarınız, korkularınız, çözemeyeceğinizi düşündüğünüz problemlerinizden sıyrılma ve onları geride bırakma imkanınız olacak. 2020’de hayatınızdaki büyük değişimlere kendinizi psikolojik olarak hazırlayabilmeniz zihninizdeki ve hayatınızdaki fazlalıklardan kurtulmalısınız. 2020’de Jüpiter Oğlak burcundan geçiş yapıyor olacak.

Yükselen Kova: Sosyal çevrenizden alacağınız destekler ile yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Geçen yıl kariyer evinizden geçen Jüpiter, bu yıl size çabaladığınız şeyler ile ilgili sonuç alma imkanı sağlayacak. Bu yıl ne kadar sosyal ve göz önünde olursanız o kadar  fazla ufkunuz genişleyecektir. Yeni arkadaşlıklar  kurmak, belirli gruplarda ön plana çıkmak, organizasyonlarda yer almak için çok güzel bir yıl olacak.

Yükselen Balık: Toplumdaki yeriniz, görevleriniz, sorumluklarınız, kariyer hayatınız ile ilgili değişimlerin olacağı bir yıl sizleri bekliyor. Kariyer5 değişikliği yapabilir, terfi alabilir, yeni bir iş kurabilirsiniz. Bu transit sizin hayatınızda önemli değişikliklere sebep olabilir. Sosyal statünüz pozitif yönde gelişebilir. Burada önemli olan sorumluluklarınızın farkında olmanızdır. Ne kadar üretir ve çalışırsanız, bu sene karşılığını fazlasıyla alırsınız.

 

KÜBRA DENİZCİ