Jüpiter ve Satürn Oğlak burcundaki 3. ve son kavuşumunu gerçekleştiriyor

Jüpiter ve Satürn Oğlak burcundaki 3. ve son kavuşumunu gerçekleştiriyor. Bu astroloji açıdan çok önemli bir etkiye sahip. Kolektif alanda çok büyük değişimleri, krizleri, yeniden yapılanmaları simgeleyen bu iki gezegenin kavuşumu artık yeni bir dünya düzeninin kaçınılmaz olduğunu vurguluyor.

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2020 13:41
Değiştirme Tarihi: 17.11.2020 14:32

Dünya üzerinde otoriteyi, ekonomik gücü, siyasi başarıyı elinde tutan ülkelerde büyük siyasi devrimler başlıyor. Artık güç el değiştirir hale gelecek. Eski yönetim sistemleri ve politikalar gün geçtikçe hızla güç kaybedecek. Dünyaya salgın hastalık kavramını tekrar hatırlatan bu kavuşum covid ile tanışmamızı sağladı. Dünya çapında yaşamını kaybeden birçok kişi, sağlık sorunları karşısında yaşanılan çaresizlik birçok kişinin değerlerini de sorgulamasına sebep oldu. Bu kapitalist sistemin de çöküşünün sinyallerini vermeye başladı. Çok güçlü olan şirketlerin büyük strateji değişikliklerine şahit olacağız. Doğu, Batı’ya büyük bir darbe vurabilir. Artık güç el değiştiriyor.

Özellikle tarım ve inşaat sektörü büyük bir revizyona uğramak zorunda kalacak. Dünya gündeminde bu sefer de gıda sorunu, kaynak yetersizliği ve kıtlık konuşulacak. İnşaat sektörü için kova dönemiyle başlayan hızlı değişim teknolojiğinin inşaat sektörüyle birleşmesini sağlarken, alım gücü oldukça düşebilir.

Yakın gelecek olarak baktığımızda ise önümüzdeki günlerde salgının çok yüksek boyutlara taşınacağını görebiliriz. Ülkeler arası seyahat kısıtları, çalışma hayatının durması ve bunun tetiklediği ekonomik kriz tüm dünyayı etkileyecek. Ayrıca birçok ülkede halk arasında bir hak, adalet arayışı, isyan ve ayaklanma durumları olabilir. Özellikle siyasi görüş farklılıkları ve din çatışmaları büyük olayları tetikleyebilir. Pluto nükleer enerjiyle de ilgilidir. Termik santrallerle ilgili sorunlar çıkabilir.

Dünya gündemi çok sert olsa da Jüpiter-Pluto kavuşumu bireysel anlamda ele alındığında çok büyük bir ruhsal dönüşümü de ifade eder. Doğum haritanızda bu etkileşim hangi alana düşüyorsa o alanda daha fazla düşünme, mevcut olan yapıda faydasız şeylerden arınma ve yeniden yapılanma süreci vardır.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ