Yayınlanma Tarihi: 21.06.2021 | Değiştirme Tarihi: 21.06.2021

Jüpiter retrosu başlıyor... Burçları nasıl etkileyecek?

20 Haziran-18 Ekim tarihleri arasında şans gezegeni Jüpiter retro hareketinde olacak. Jüpiter Balık burcuna geçiş yapmış ve 2022 yılı Balık transiti ile ilgili bir fragman yaşatmıştı. Şimdi ise son kez Kova burcunda gerileyecek. Peki bu gerileme bizim hayatımıza neler getirecek?Jüpiter astrolojide şans, bolluk, bereketle ilgili olan gezegendir. Aynı zamanda inançlar, felsefik konular, yurtdışı ticareti , yabancılar, yasal konular, üniversiteler, maddi kazançlar da Jüpiter’in teması içinde yer alır. Gezegenlerin retro yaptığı zamanlar, temsil ettiği konularla ilgili belirli zorlukların yaşanabileceği zamanlardır.

Bu süreçte özellikle finansal konular, yatırımlar konusunda doğru kararlar vermek, yeni başlangıçlar yaparken dikkatli olmak gerekir. Büyük şirketler açısından bütçe planlamalarının doğru yapılması önemlidir. Hukuki davalar için engelleyici bir süreçtir. Bu dönemde açılan bir dava uzayabilir, mevcut bir davada sonuca ulaşmak çok kolay olmayabilir. Seyahat planları için ertelemelerin olabileceği bir zamandır. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde daha dikkatli olmak gerekir. Akademik bir başvuru, yurtdışı seyahat ya da oturum izni, yüksek lisans, doktora, atama vs gibi konularda başvurular için doğru bir zaman değildir.

Kişisel gelişim açısından ise Jüpiter bir fırsat sağlayabilir. Maneviyatı güçlendirmek, hayattaki varoluş amacını sorgulamak, bireysel gelişim açısından bazı öğretilere ilgi duymak, fikir paylaşımı yapmak, ruhsal büyüme sağlamak açısından çok olumlu bir zaman olacak.

Dünya gündemi bu dönemlerde siyasi açıklamalar, dini kullanarak bir taraftar oluşturma çabaları, cehaleti destekleyici sözler, etik ve ahlak konuları çok daha fazla gündemde olacaktır. Özellikle tarikatlar ve örgütler açısından eylem çabalarının olabileceği zamanlardır. Körü körüne inançlardan uzak kalıp, fanatik tavırlar sergilememek bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken konulardandır. Toplum nezdinde vicdanı sızlatan olaylar yaşanabilir. Ülkeler açısından siyasi arena gergindir, konsolosluklarla ilgili kararlar alınabilir. Ülkemiz açısından üniversiteler, bankalar, atamalar, yasal düzenlemeler açısından hareketli bir dönem olacaktır.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

İlgili Sayfalar: Astroloji