Jüpiter Retrosu Başlıyor...

Jüpiter Retrosu Başlıyor...
Yayınlanma Tarihi: 10.04.2019 16:50 | Değiştirme Tarihi: 10.04.2019 16:50

Jüpiter yöneticisi olduğu Yay burcunda retro hareketine başlıyor.

11 Ağustos’a kadar devam edecek olan bu süreçte Jüpiter’in temsil ettiği konularda gecikmeler, zorlanmalar meydana gelir. Retro dönemleri geçmişte kaldığını düşündüğümüz konuları, tekrar gündemimize getirir. Yarım kaldığını düşündüğümüz konularla ilgili bir içsel gözlem yapma ve düzenleme aşamasıdır. Jüpiter umutlarımızı, ideallerimizi, uzun vadeli hedeflerimizi temsil eder. Retro sürecinden kendimize olan inancımızı sorgulayabilir, kimi zaman ümitsizliğe düşebiliriz. Adalet, hak, hukuk kavramları üzerinde yapacağımız sorgulamalar bizleri hayal kırıklığına uğratabilir.Sözde ahlak ve etik konusunda ahkam kesenlerin, çıkarları karşısında her şeyi meşru saydığına da şahit olabiliriz. Jüpiter’in Yaydaki retro süreci bu ihtimallere karşı temkinli olmamızı gerektiriyor. Peki biz muzdarip olduğumuz konular ile ilgili elimizi vicdanımıza koyuyor muyuz? Yoksa hep kendimizin mi haksızlığa uğradığına inanıyoruz. Toplum ve insanlık adına bir şeyler yapabilmek için öncelikle kendimize karşı dürüst olmamız gerekiyor.

Jüpiter’in retro döneminde alacağı sert etkileri de dikkate alarak bütçe planlamalarına, harcamalarımıza, maddi kaynaklarımıza çok dikkat etmemiz gerekiyor. Finansal açıdan problemler çıkabilir, ekonomik çok ciddi dalgalanmalar olabilir. Büyük bir projeye başlayıp emeğinizin karşılığını alamayabilirsiniz. Ocak ve Şubat aylarında başlanan işlerle ilgili gecikmeler olabilir. Aynı zamanda hukuki davalar için de zorlayıcı bir süreçtir. Yeni başlayan davaların sonuçlanması ile ilgili gecikmeler meydana gelebilir. Retro dönemlerinde yeni başlangıçlar, eğer kişinin doğum haritasında Jüpiter retro ya da durağan pozisyonda değilse çok uygun değildir. Fakat yarım kalmış projelerin tamamlanması için güzel bir fırsattır.

Jüpiter din, felsefe ve inanç konuları ile ilgili olduğundan bu süreçte derin araştırmalar yapılabilir. Bu konular üzerinde çalışılabilir. Fakat yurtdışı eğitilmeleri için başvuru yapmak, akademik bir makale yayınlamak, kitap çıkarmak, basın ve yayın konularında girişimler yapmak, reklam vermek için sıkıntılı bir süreçtir. Yurtdışı seyahatleri yapacaklar için mutlaka güvenli uçuş önemsenmelidir. Hava yolları konusunda sıkıntılar, uçak kazaları yaşanabilir. Jüpiter ilahi plan ile ilgilidir. Karma yaratmak adına çok tehlikeli bir zaman diliminin içine girerken, unutmamalıyız ki yaptığımız her iyilik ve güzellik bize kat ve kat geri dönecektir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ