Jüpiter Oğlak burcunda! | Yıllık Burç Yorumları

Jüpiter yöneticisi olduğu yay burcundaki yolculuğunu 2 Aralık itibariyle sonlandırıyor ve yeni bir serüveni başlayarak Oğlak burcuna geçiş yapıyor.

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2019 10:41
Değiştirme Tarihi: 06.12.2019 19:13

16 Aralık 2020’ye kadar devam edecek olan bu yolculukta Jüpiter’in toplumsal ve bireysel olarak bizleri nasıl etkileyeceğini değerlendirebilmek için öncelikle Jüpiter’in astrolojide neyi ifade ettiğini tekrardan bir gözden geçirelim.

Jüpiter bir doğum haritasında temas ettiği alanın konularını büyütücü bir etkiyle gündeme getirir. Eğer olumlu etkiler varsa fırsatları büyütecek, sert etkiler varsa da krizi büyütecektir. Jüpiter’in burcu hangi alanda büyüme, genişleme ve hayatın anlamını bulma arayışımız olduğunu bizlere gösterir. Jüpiter Oğlak burcunda güçlü olmadığı bir noktadadır. Çünkü Oğlak Jüpiter’in iyimser ve inancı vurgulayan temasının karşısında, temkinli, kuşkucu, fazlasıyla gerçekçi olan Satürn’ün yönetiminde olan bir burçtur. Bir yıllık Oğlak geçişi sürecinde Jüpiter’in temsil ettiği bolluk, bereket, şans ve zenginlik etkisini ancak kısıtlı bir şekilde hissedebileceğiz. Bu etki altında 2020 yılının şans etkisinin çok güçlü olmadığını vurgulayabiliriz.

Jüpiter hayata anlam kattığımız, ileriye yönelik hedeflerimizi yapılandırdığımız bir semboliktir. Oğlak burcu etkisinde öncelikle iş ve kariyer hayatımızla ilgili bir anlam arayışına girebiliriz. Değişim istesek de bu süreçte işler beklediğimiz kadar hızlı gitmeyebilir. Projelerimiz, planlarımız belli zorluklarla karşılaşabilir. Oğlak burcu sabır ve azim ile ilgilidir. Bu sene atılacak her adımda yüksek bir irade gücü, disiplin, iyi bir planlama, sabır ve emek gerekmektedir. 

Jüpiter ekonomi ve refah düzeyiyle ilgilidir. Jüpiter Oğlak süreci refah düzeyini düşürebilir. Büyük ekonomik krizlerin, daralmaların olduğu süreçler Jüpiter Oğlak geçişinde yaşanmıştır. Finansal anlamda yaşanabilecek krizler bir yaşam mücadelesi içerisine girmemize, dar boğazı hissetmemize sebep olabilir. Büyük şirketlerde beklenmeyen iflasları gözlemleyebiliriz. Satürn, Pluto ve Jüpiter’in aynı anda Oğlak burcunda geçişi hem şirketleri, hem de siyasi otoriteleri çok ciddi bir kriz sürecinden geçirecek. Ülkeler için kriz sinyalleri çalarken kaynakları doğru değerlendirmek, israftan kaçınmak, doğru tasarruf planları yapmak bireysel açıdan avantaj sağlayabilir.

Jüpiter dini inançlarımızı ve hayat felsefemizi yapılandırır. Oğlak burcu sürecinde inançlar çıkarlar doğrultusunda şekillenebilir. Dünya ve Türkiye siyasetinde din ve inanç konuları siyasetin içine çok dahil olabilir. İnanç çatışmaları siyasi liderler arasında gerilimi arttırabilir. Oğlak mevki, güç ve başarı arzusu çok yüksek bir burçtur. Hırsla elde etme içgüdüsü yanlış kararların verilmesine sebep olabilir. 2020 yılı boyunca etik, ahlak, adalet konularında zedelenmeler olabilir. Bunun alt bandında ise bir şeyleri başarmak adına her yolu mubah sayan bir inanç sistemi yer alabilir. Bireysel düzlemde baktığımızda ise atalardan, babalardan aktarılan dini görüşler, kalıba dayalı inanç sistemleri, körü körüne bağlanılan, derinleşemeyen öğreti ve inançlarla bir sınav söz konusudur. 
Jüpiter’in kolektife olan etkisi altında bu temaların birçoğunu deneyimleyeceğiz. Fakat bireysel açıdan Jüpiter’in Oğlak burcu geçişini öğrenebilmek için doğum haritanızda hangi yaşam alanına düştüğünü öğrenmeniz gerekmektedir.  

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ