Jüpiter ileri hareketine başlıyor

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2019 10:42 | Değiştirme Tarihi: 15.08.2019 10:48

Jüpiter şans gezegeni olarak bilinir ve hayatımızdaki bolluk, bereket, ilerleme ve gelişmeleri sembolize eder. 

11 Nisan’dan bu yana retro harekette yer alması ile hayatımızın bazı alanlarında, doğum haritamızın aldığı etki alanına göre sıkıntılar yaşamış olabiliriz. Jüpiter iyimser ve pozitif bir enerjiyi temsil ettiği için retro döneminde gerçeklerle yüzleşmiş ve neyi yapıp, neyi yapamayacağımızı gözlemleme fırsatı yakalamış olabiliriz. 

İleri hareketine geçmesi ile birlikte uzun süredir çözümlenme aşamasında olan işlerimizle ilgili gelişmeler olabilir, beklediğimiz fırsatlarla karşılaşabiliriz. Aslan burcunda yer alan gezegenlerle yaptığı olumlu etkileşim bize şans kapılarını aralayacak. Düşünce ve hedeflerimize odaklanıp, harekete geçmek açısından bizlere fırsat sağlayacak. Yurtdışı bağlantılı olan işlerde ya da girişimlerde gelişmeler olabilir. Eğitim alanında güzel başlangıçlar yapabiliriz. Hukuki davaların sonuçlanması açısında olumlu bir dönemdeyiz. Jüpiter etik, ahlak, hak ve adalet ile ilgili bir gezegendir. Hakkımız olan ne varsa onu almamıza destek olur. İnternet, medya, yayıncılık ile ilgili işlerle ilgilenenler için olumlu yönde gelişmelerin olacağı bir dönem. Sosyal medyada yayın yapmak, kitap yayınlamak, seminer vermek, pazarlama ve reklam faaliyetlerinde bulunmak gibi düşünceleriniz varsa Jüpiter’in pozitif etkisiyle bir adım atabilirsiniz. 

Tabiki herkes bireysel haritasına göre etki alıyor. Fakat gökyüzündeki fırsat enerjini de değerlendirmekte fayda var. Hayatımızdaki değiştirmek istediğimiz konularla ilgili doğru adımlar atabilirsek, fırsatları yakalayabiliriz. Fikir alışverişi yapmak açısından güzel bir süreç. Özellikle Merkür’ün Aslan burcu geçişi döneminde fikirlerinizi, düşüncelerinizi rahatlıkla çevrenizle paylaşabilir ve destek alabilirsiniz. İletişim anlamında pozitif enerjilerin etkin olacağı bir süreç olacak. 29 Ağustos’a kadar bu olumlu etkiden faydalanabilirsiniz. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ