İkizler burcunda yeniay...

İkizler burcunda yeniay...
Yayınlanma Tarihi: 12.06.2018 15:54 | Değiştirme Tarihi: 13.06.2018 11:16

13 Haziran’da İkizler Burcunun 22 derecesinde on dört gün boyunca bizi etkisi altına alacak olan yeniay meydana geliyor.

Yeniaylar başlangıçları ve yenilikleri ifade ederler. Hayatımızdaki yenilik enerjisini İkizler temasında yaşayacağız.  İkizler temasında merak ve gözlem isteği vardır. Neşeli, heyecanlı, çocuksu bir enerjiye sahiptir. Yeniay haritasında yükselende yer alan Oğlak İkizlerin enerjisine, sağlamlık ve güven katacak. Aldığımız kararların, yeni başlangıçlarımızın hayatımızda köklenmesine olanak sağlayacak.

 

Yeniay haritasında Merkür ve Uranüs arasındaki etkileşim zihnimize hızla akacak olan bilgileri fırsata çevirmemiz için bize imkan sağlıyor. Merkür Yengeç burcunda olduğunda iletişim tarzımız daha içe dönük ve sezgiseldir. Duygularımız ile hareket etme eğilimimiz vardır. İç dünyamıza döndüğümüz bu dönemde Uranüs etkisi ile hayatımıza farklı bir açıdan bakabilir, yenilikler yapabilir, eskimiş ve artık yararımıza olmayan olgulardan kurtulabiliriz. Satürn’ün bulunduğu yerde kısıtlama, gecikme ve engelleme enerjisi vardır. Merkür’e yaptığı olumsuz açı otorite figürleri ile sorun yaşayabileceğimizi, ilişkilerimizde kendimizi ifade ederken zorlanacağımızı, soğuk ve mesafeli kişiler ile karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor.  

 

Yeniayın gerçekleşmesinden sonra Venüs de Aslan burcuna geçiş yapacak. Venüs Aslan burcunda olduğunda aşkımızı daha cömertçe, abartılı ve gösterişli bir şekilde yaşama eğiliminde oluruz. Bu dönem ilişkiler için oldukça hareketli, eğlenceli ve dinamiktir. Aslanın egosu dillere destandır. Hızla başlayan ilişkilerde ego çatışması yaşanabilir. İlgi odağı olmak isteyeceğimiz için bu dönemde güzellik ve bakımımıza daha fazla özen gösteririz. Lüks harcamalar yapmaya daha meyilli oluruz.

 

15 haziran’da gerçekleşecek olan Venüs-Uranüs zorlu açısı ilişkilerde bağımsız olmak isteyeceğimizi, alışılmışın dışında ve marjinal bir sevgi dilini benimseyeceğimizi gösteriyor. Bu konum ilişkilerde ani başlangıç ve bitişleri de vurgulamaktadır. Uranüs etkisinin öngörülemez olması ilişkilerde beklenmeyen olayları ortaya çıkaracaktır. 20 Haziran’da gerçekleşecek olan Venüs ve Kuzey Ay Düğümü kavuşumu ile bu tarihlerde hayatımıza giren kişiler ile aramızda karmik bir bağ olabilir. Bu kişiler bizi olmamız gereken kişiye dönüştürme potansiyeline sahiptirler. Hayatımıza büyük dokunuşlar yapabilirler.

 

Yeniay haritasında Mars ve Güney Ay Düğümünün birlikte hareket ettiğini görüyoruz. Güney Ay Düğümü bırakmakta zorlandığımız alışkanlıklarımızı, davranış biçimlerimizi ve bizi geçmişe bağlayan olguları temsil eder. Mars ve Güney Ay Düğümü kavuşumları sert bir etkiye sahiptir. Bu süreçte yapacağımız en faydalı şey geçmiş eylemlerimizi gözden geçirmektir. Geçmişte yaşanan sorunlar tekrar gün yüzüne çıkabilir. Mars dürtüsel olarak, düşünmeden hareket etmemize sebebiyet verebilir. Düşünmeden yaptığımız her eylemin bedelini ödeyeceğimizi unutmamalıyız.

 

ASTROLOJİKA