Yayınlanma Tarihi: 27.07.2019 | Değiştirme Tarihi: 27.07.2019

Her yıl doğum gününüzde 1 yıllık kaderiniz böyle şekilleniyor!

Her yıl doğum gününüzde bir yıllık kaderinizin şekillendiğini biliyor muydunuz? Yaz mevsiminin hareketli günleri başlıyor ve Güneş Aslan Burcu'nda...Karma Astrolog - Kübra Denizci Instagram: Astrolojika

Astrolojide Yıllık DöngülerHer yıl doğum gününüzde bir yıllık kaderinizin şekillendiğini biliyor muydunuz? İlk dünyaya gözlerimizi açtığımız anda gökyüzündeki gezegen kombinasyonlarının çekilmişolan fotoğrafını düşünün, bu bizim için ömürlük bir yol haritasıdır. Doğum anımızda, zamanın kalitesi bizim hayat şansımızı belirler. Tabiî ki kaderimizin şekillenmesinde ailemiz, sosyal çevremiz, farkındalık düzeyimiz etkili olacaktır. Birebir aynı doğum haritasına sahip iki kişi için bu değişkenler kaderi planda farklılıklar yaşatır. Doğum günlerimizde ise bir yıllık doğum haritamız oluşur. Güneş doğduğumuz andaki dereceye geldiğinde oluşan harita, bir yıl içinde yaşayacaklarımız ile ilgili bize ipuçları verir.Doğduğumuz günde olduğu gibi, doğum günümüz olan günün gökyüzü kalitesi o yıl içinde şansımızı arttırır. Hepimiz için hayatımızın dönüm noktası dediğimiz özel yıllar vardır. İşte bu dönüm noktaları olan dönemler astroloji sayesinde önceden öngörülebilir. 

Yıl içinde gerçekleşen güneş ve ay tutulmaları doğum haritamızdaki etki alanlarına göre önemli olaylara sebebiyet verirler. Evrenin bize hayatımızda değişim ve dönüşümü gerçekleştirebilmemiz adına sunduğu fırsatlardır. Yıllık haritamızda da bir yıl içinde yaşamımızın hangi alanında daha şanslı olacağımız, hangi alanlara dikkat etmemiz gerektiğini görebiliriz. Yıllık haritamızda yükselen burcumuz ve güneşimizin düştüğü ev o yılın temel konusunu belirler. Eğer doğum günümüzde dolunay ve yeniay gerçekleşiyorsa o yıl çok özel bir yıldır. Örneğin çocukları temsil eden bir alanda gerçekleşen bir yeniayla hamile kalabilirsiniz ya da kariyer evinize düşen bir dolunay sizin iş değiştirmenize sebep olabilir. Astrolojinin en verimli kullanımı yaşanılacak olaylar ile ilgili potansiyelleri öğrenip, ona göre en doğru eylem planını hazırlamaktır. Hayat bizim için sürprizlerini hazırlarken, minik dokunuşlarla kaderimizi şekillendirebiliriz.

Güneş Aslan Burcu'ndaYaz mevsiminin hareketli günleri başlıyor. Güneş 23 Temmuz’dan itibaren kendini en iyi şekilde gösterdiği ve yöneticisi olduğu Aslan burcuna geçiş yapıyor. Güneş’in Aslan burcundaki yolculuğundan göz önünde olmak ve fark edilmek isteriz. Kendimizi ifade etme ve başkalarından onay alma dürtümüzün yoğun olduğu bir dönemdir. Enerjimizin yükseldiğini hissederiz. Özellikle Perşembe günü Mars’ın Jüpiter’den aldığı olumlu etkiyle kendimize olan güvenimiz artabilir. Cesaretli bir şekilde isteklerimizi gerçekleştirmek adına adımlar atabiliriz. Venüs Retro Merkür ile kavuşumda olacağı için duygularımızı ifade etmek isteyebiliriz. Eski sevgililerle haberleşmek, geçmişte yaşanmış fakat ifade edilememiş bazı duyguları itiraf etmek söz konusu olabilir. Venüs 28 Temmuz’da Aslan burcuna geçiş yapacak. Venüs’ün ateş elementinde bir burca geçmesiyle birlikte aşk ilişkilerinde bir hareketlenme meydana gelecektir. Venüs Aslan burcunda olduğunda aşkı ve sevgiyi ifade ediş tarzımız da canlı, coşkulu, cesur bir hal alır. Özellikle 1 Ağustos’ta meydana gelen yeni ay ile birlikte aniden başlayan yaz aşkları haberlerini alacağız. Özellikle haritasında ateş ve hava elementindegezegenleri olanlar için ağustos ayı sürprizlerle dolu olacak. Venüs aynı zamanda maddi kaynaklarımız ile de ilgilidir. Aslan burcundaki geçiş ile para harcamaya daha meyilli olabiliriz. Kendimizi şımartmak isteyebiliriz. Fakat elimizdeki maddi kaynaklar ile ilgili temkinli olmamız gereken bir süreçteyiz. Aslan burcunda gezegen transitleri ülkemizde parasal konularda kararlar alınmasını tetikleyebilir. Gündemde olan faiz düşürülmesi bu dönemde gerçekleşebilir. Para piyasalarında da ani yükselişler meydana gelebilir. O nedenle ani kararlar vermemeye özen göstermeliyiz.