Haziran ayına dikkat!

Haziran ayına dikkat!
Yayınlanma Tarihi: 10.06.2018 11:57 | Değiştirme Tarihi: 11.06.2018 14:02

Mayıs ayını geride bıraktık ve Haziran ayına geçiş yaptık. Peki gökyüzünün bu ay olan hareketleri ve bu hareketlerin sizin burcunuz üzerindeki etkileri neler?

Mars, harekete geçme dürtümüz, fiziksel enerjimiz, hayatta kalmak ve isteklerimizi gerçekleştirmek adına içimizde bulundurduğumuz enerji kaynağımızı ifade eder. Sahip olmamız gereken enerjidir, fakat doğru yönlendirmediğimizde başımızı derde sokabilecek bir etkiye sahiptir.

 

Hayatta hepimizin mücadele ettiği olgular vardır. Mars burç konumu bizim bu olgularla nasıl savaştığımızı, kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösterir. Aynı zamanda bizim kendimizi savunma mekanizmamızı da tanımlar. Kendimizi öne sürmemiz, hayattaki iddiamız, baskı ve dirençle karşılaştığımızda vereceğimiz tepkiler hep Marsımız ile ilgilidir. Mars rekabetçi ve savaşçıdır. Bu özelliği hayatta kalmak, bir hastalığı yenmek, istenilen bir şey için çok büyük bir emek vermek, irade gücümüzle başarıya ulaşmak adına kullanabileceğimiz gibi, insanlar üzerinde baskı kurmak, şiddete başvurmak, ezici ve hükmeden olmak, kimi zamanda küstah ve fazla cüretkar olarak da kullanabiliriz. Marsın dürtüsü içinde bencillik barındırır. İstediğini almak ile ilgilidir.

 

Günlük hayatımızı ve toplumu yakından ilgilendiren Mars 16 Mayıs 2018’de özgürlükçü, yenilikçi, sıradışı bir burç olan Kova’ya geçti. Kova burcundaki Mars fikirler ile savaşma ve kendini ifade etmeyi temsil eder. Haksızlığa gelemeyen, özgürlüğü için her şeyi yapan, yenilikleri ortaya çıkarmak için gerekirse eski düzeni yıkan bir teması vardır. 26 Haziran’da Retro harekete geçecek olması, öncesindeki süreçte önlem almamız gerektiğini bize vurguluyor.

 

Mars Retrolarında işler istediğimiz gibi gitmez. Bireysel anlamda enerjimizin düştüğü, huzursuzlukların baş gösterdiği bir dönemdir. Enerjimizin kaynağı olan gezegenin geri hareketinde yakıtımız bitmiş gibi hissederiz. Toplumsal bazda da öngörülmesi zor olayların yaşandığı, ekonominin çok zor günlerden geçeceği bir süreçtir. Bu nedenle haziranın son haftasına kadar hayatımızı, kararlarımızı gözden geçirmeliyiz. Zor bir sürece girdiğimizi bilerek temkinli davranmalıyız. Yeni başlangıçlardan uzak durmamız gereken bir yaz dönemi ile karşı karşıyayız. İkili ilişkilerin de çıkmaza gireceği bu süreçte sakin bir zihin ile hazırlanabilir ve kendimizi frenleyebilirsek ne mutlu bize.. 

 

ASTROLOJİKA