Hangi burcun kadınısınız?

Hangi burcun kadını nasıl özelliklere sahip?

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2018 16:20
Değiştirme Tarihi: 18.09.2018 16:20
Hangi burcun kadınısınız?

Koç: Dobra Kadınlar! Hayatı coşkulu bir şekilde yaşar Koç Kadınları. Her zaman enerjileri yüksek ve kıpır kıpırdırlar. Günün yirmi dört saati onlara yetmez. Yapılacak işleri hiç bitmez. Hayata meydan okuyucu tavırları vardır. Kimseye minnet duymadıklarından her işlerini kendileri yaparlar. Girdikleri her ortamda varlıklarını hissettirmek adına kendilerini ön plana atarlar. Ne de olsa lider ruhlarıyla tanınmışlardır. Hayatlarına karışılmasına izin vermezken, çoğu zaman hayatlarındaki insanlara müdahaleci davranırlar. Ama bunu o kadar tatlı tatlı yaparlar ki çoğu zaman göze batmazlar. Kahkahaları boldur. Dillerinin kemiği de yoktur. Düşündüklerini pat diye söylerler. Laubalilik sevmezler.

 

Boğa: Cool Kadınlar! Boğa Kadınları hayatı slow motion formunda yaşarlar. Hayatlarında telaşa yer yoktur. Zamanlarını çok başarılı bir şekilde kullanabildiklerinden ağır hareket etseler de her şeye yetişebilirler. Az insan, çok huzur prensibiyle hareket ettiklerinden sosyal ilişkilerinde seçicidirler. İddialı giyinmekten, aşırı davranışlardan uzak dururlar. Herkesin giydiğini giymez, yediğini yemezler. Kaliteye oldukça önem verirler. Keyiflerine o kadar düşkündürler ki kendilerine konfor alanı yaratırlar. Enerjilerini boşa harcamamak uğruna her şeyin pratik bir yolunu bulmaya çalışırlar.

 

İkizler: Bıcır bıcır konuşur, hiç susmazlar! Hoş sohbet olmalarından dolayı kolaylıkla ilgi odağı olurlar. Hız kesmeden, mutlu mesut yaşarlar. İkizler kadınlarında şeytan tüyü vardır.  İsteseler de yalnız kalamazlar. Sosyal kelebek olduklarından ortamların gözde kadınlarıdırlar. Renkli kişiliklerini tarzlarına da yansıtırlar.  Saç modellerini, giyim tarzlarını sık sık değiştirirler. Rutini sevmezler. Merakları yüzünden çoğu zaman başlarına dert açabilirler. Her gün farklı bir dünyaya uyanmak isterler. Öğrenme aşkları hiç bitmez. Öğrendiklerini ise aktarmadan duramazlar. Ellerindeki en büyük kozları iletişim güçleridir.

 

Yengeç: Anaç Kadınlar! Yengeç kadınları hayatlarındaki herkesi sevgi ve ilgileriyle sarıp sarmalarlar. Aidiyet duygusu onlar için o kadar önemlidir ki sadece hayatlarındaki insanları değil, evlerini, eşyalarını, işlerini tüm benlikleri ile benimserler. Arkadaşlıklarını da ailelerinden biri olarak görürler. Yengeç Kadınları bütün imkanlarını sevdikleriyle paylaşmak isteyecektir. Tabiki bu sahiplenme duygusu çoğu zaman fazlasıyla korumacı bir hal alabilmektedir. Sevdiklerine yaklaşan her tehlike naif Yengeç Kadınlarının tırnaklarını göstermelerine sebep olacaktır.

 

Aslan: İddialı Kadınlar! Aslan Kadınları bulundukları her ortamda gerek davranışları gerekse tarzlarıyla “Ben Buradayım!” derler. İhtişamı sevdiklerinden onları bulundukları ortamda fark etmemek imkansızdır. Yaşam enerjileri çok yüksektir. Kafalarına koyduklarını yapma konusunda hiçbir engele aldırış etmeyecek olan Aslan Kadınlarını istediklerinden vazgeçirmek imkansız gibidir. Onlar için hayat siyah ve beyazdan ibarettir. Gururlu ve bazen de kibirli duruşlarının arkasında kocaman bir yürek taşırlar. Aslan Kadını çok sever. Hayatının her alanında abartıya kaçma eğilimi olması, sevdiklerine de tutkuyla bağlanmasına sebep olur. 

 

Başak: Mükemmeliyetçi Kadınlar! Başak Kadınlarının içinde her zaman daha iyisini yapabileceklerine dair bir inanç vardır. Emek verdikleri her şeyi parlatırlar. Bu hayatlarına giren bir kişi için de, üzerinde çalıştıkları bir proje için de geçerlidir. Başak Kadınları dokundukları her şeyi mükemmel bir forma sokmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Onlar hayatlarının her alanında düzenli ve titizdirler. İşlerini yarına bırakmaktan hiç hoşlanmazlar. Ajandasız yaşayamazlar. Başak Kadınları her yere zamanında gelen, hiçbir programın aksatılmasından hoşlanmayan kişilerdir. Hayatlarına az ve öz insan alırlar. Sevdikleri için hiç düşünmeden ellerinden geleni fazlasıyla yaparlar.

 

Terazi: Zarif Kadınlar! Hayatlarının her alanında estetik ön plandadır. Abartıdan uzaktırlar. Sade ve şık olan giyim tarzlarıyla kendilerinden söz ettirirler. Ruhunuza dokunan ses tonları, tane tane konuşmaları Terazi Kadınlarıyla sohbet etmeyi keyifli kılacaktır. Uyumlu yapılarından dolayı çevrelerinde birçok insan vardır. Sosyalleşmek onlar için çok önemlidir.   Kırıcı olmaktan o kadar çok çekinirler ki her konuda uzlaşmacı olmaya özen gösterirler.

 

Akrep: Gizemli Kadınlar! Akrep Kadınları bulunduğu her ortamda gizemli bir hava yaratırlar. Gözleri çok dikkat çekicidir. Karşısındaki kişiyi derinden çözmeye çalışırken, uzun süre gözlerini üzerinizde hissedebilirsiniz.  Altıncı hisleri o kadar kuvvetlidir ki onlardan herhangi bir şeyi gizlemek imkânsız gibidir. Çünkü Akrep Kadını sizi çözmek istiyorsa, bunun yolunu mutlaka bulacaktır. “Ya hep, ya hiç” felsefi ile hareket etmeleri bazen tehlikeli kadınlar olarak algılanmalarına sebep olur. Çevrelerine hissettirdikleri yoğun enerji kimi zaman etkileyici, kimi zaman ise ürkütücü olacaktır. 

 

Yay: Gezgin Ruhlar! Salaş ve spor kıyafetleri, yüzündeki çocuksu tebessümü ile Yay Kadınlarını sürekli olarak hareket halindeyken görebilirsiniz. Özgürlüklerine oldukça düşkün olan Yaylar, monoton bir hayata tahammül edemezler.  Onların hareketleri de, duygularını yaşayışları da çocuksu bir enerji barındırır. Hayatı tiye alan yanları, umursamaz olarak algılanmalarına sebep olur. Kasvetli ortamlardan uzak dururlar. Bol kahkahalı, keyifli sohbetlerin insanıdırlar. Adrenaline olan ihtiyaçları başlarını derde sokacak maceralara atılmalarına sebep olabilir.

 

Oğlak: Organizasyon benim işim! Plan, program dendiğinde akla Oğlak Kadınları gelir. Her şey onların kontrolü altında olmalıdır. Kendileri ile ilgili yıllar sonrası için bile yapılacaklar listeleri hazırdır. Hiç bir işini şansa bırakmayan Oğlak Kadınları kırk düşünür, bir konuşur. Kuşkulu bakışlar, soğuk bir ifade ile çoğu zaman sessiz bir duruş sergilerler.  Belli etmek istemeseler de çok hırslıdırlar. Oğlak Kadınları başkalarına gerek duymazlar, kendileriyle yarışırlar. O kadar sabırlı ve inatçıdırlar ki hedeflerine mutlaka ulaşırlar.

 

Kova: Pratik kadınlar! Kova Kadınları hiçbir problemi gözünde büyütmezler. Onlar için sorun varsa, mutlaka bir çözüm de vardır. Kafaları herkesten farklı çalışır, entelektüel zekaları ile ön plana çıkarlar. Bilgi dağarcıkları geniş olduğundan Kova Kadınlarının her konuda söyleyecek sözleri vardır. Geleneksel yaşam tarzına sahip insanlar tarafından yadırganacak derecede moderndirler. Demode olan her şeyden uzak dururlar. Kendilerini sürekli olarak güncellerler. İlgi çekmek adına herhangi bir şey yapmasalar da, orijinal giyim tarzları ve duruşlarıyla  fark edilirler.

 

Balık: Buğulu gözleriyle romantik bir duruş sergileyen Balık Kadınlarının mistik bir havaları vardır. Dünya dertleri, mal mülk hırsı onlar için çok uzak kavramlardır. Kendilerini hayal dünyaları ile var ederler. Uçsuz bucaksız hayal dünyalarında bambaşka rollere bürünebilirler. Kalabalık bir ortamda gözleri uzaklara dalmış bir kadın gördüğünüzde muhtemelen Balık Burcudur. Kendilerinin bile anlamakta zorluk çektiği duygu karmaşaları içerisindedirler. Kahkahalar atarken, bir anda gözyaşlarına boğulabilirler. Yüreklerinde sonsuz bir sevgi taşıdıklarından oldukça merhametlidirler.

 

 KÜBRA DENİZCİ