Haftaya şanslı enerjiler ile başlıyoruz

Haftaya şanslı enerjiler ile başlıyoruz
Yayınlanma Tarihi: 15.04.2019 10:37 | Değiştirme Tarihi: 15.04.2019 10:41

Güneş ve Ay, şansın ve bereketin gezegeni Jüpiter ile çok güzel bir şans üçgeni gerçekleştiriyor

Özellikle günün sabah saatlerinde hakim olacak bu enerjiyi yeni başlangıçlar yapmak için değerlendirebiliriz. Ateş elementi canlı, dinamik ve inisiyatif alabilen bir enerjidir. Büyük ateş üçgeni yaratıcı ve ilham veren bir etki yaratır. Bu etki altında hızlıca gelişen olaylar, beklenmedik fırsatlar gerçekleşebilir. 

Güneş ve Jüpiter ikilisi hayat enerjisi ve iyimserlik ile ilgilidir. Özgüvenli ve coşkuyla başlayacağımız işler fırsat kapılarını açabilir. Jüpiter retro etkide olduğu için daha önce yarım kalmış işlerinizin de aniden sonuçlanmasına, beklediğiniz bir paranın elinize ulaşmasına şahit olabilirsiniz. Şans oyunları açısından da güzel bir enerjidir. Balık burcunda ilerleyen Merkür 17 Nisan’da Koç burcuna geçiyor.

7 Mayıs tarihine kadar iletişim tarzımız, zihinsel aktivitelerimiz Koç burcu etkisinde olacak. Merkür kişinin nasıl düşündüğü, düşündüklerini nasıl ifade ettiği, karşısındaki kişileri nasıl algıladığı ile ilgilidir. Koç enerjisi direkt ve sabırsız bir yapıda olduğundan kendimizi ifade konusunda meydan okuyucu, sübjektif ve spontan olabiliriz. Çok fazla düşünmeden direkt aklımıza geleni söylememiz, iletişimde rekabetten keyif almamız, acele karar vermeye çalışmamız bizi zor durumlara düşürebilir. Ama bunun yanında canlı ve enerjik bir iletişim tarzı kendimizi ifade ederken bize destek olacaktır.

Kendi isteklerimizi söylemekten çekinmeden, başkalarının etkisi altında kalmadan kolaylıkla fikirlerimizi paylaşabiliriz. Koç enerjisi benmerkezli olduğundan kişisel ilgi alanlarımız, hayat felsefemiz ile ilgili konuşmak isteriz. Balık burcunda dağınık ve dalgın olan zihnimiz, Koç burcuyla hız kazanır. Yeni ve yaratıcı fikirler için olumludur. 

Karma Astrolog Kübra Denizci