Haftalık burç yorumu | Mars Akrep burcuna geçiş yapıyor | Burçlar bu geçişten nasıl etkilenecek?

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2019 23:40
Değiştirme Tarihi: 18.11.2019 23:51

Burçların Mars geçişini hayatlarının hangi alanlarında deneyimleyeceğine bakalım.

Mars 19 kasım itibariyle Akrep burcundaki yolculuğuna başlayacak. Mars’ın astrolojideki temel fonksiyonu kişinin harekete geçmesini sağlamaktır. Kendimizi ortaya koyuş tarzımız, inisiyatif almamız, yaşam enerjimiz, dayanıklılığımız Mars gücümüzle ilgilidir. Mars Akrep burcunda yönetici olduğu yerde olduğu için güçlüdür. Merkür bir süredir Akrep burcunda Retro yapıyor. Bu süreçte birçok zorlukla karşılaştık, işlerimizde aksilikler oldu, ilişkilerden yara aldık. Şimdi Mars’ın akrep burcuna geçişi ve Merkür’ün de retro pozisyondan çıkışıyla yaşam enerjimiz yükseliyor. Şimdi burçların Mars geçişini hayatlarının hangi alanlarında deneyimleyeceğine bakalım.

Koç: Marsın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte maddi açıdan harcamalarınız artabilir. Kredi çekmek isteyebilirsiniz. Kredi başvurusu için 22 Kasım sonrasını beklemelisiniz. Finansal kaynaklarınızı iyi bir şekilde tartmadan büyük borç altına girmemeye özen göstermelisiniz. Bazılarınız için ameliyat gündeme gelebilir, sağlık harcamaları artabilir. 

Boğa: Bir aylık süreçte ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili bir takım sıkıntılar yaşamış olabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sorunlar gün yüzüne çıkmış olabilir. Yaşanılan fikir ayrılıkları ile ilgili önümüzdeki günlerde orta noktayı bulmaya çalışabilirsiniz. Fakat 24 kasım civarında sarsıcı ve beklenmedik bir gelişme olabilir. Bu dönemde sinirlerinize hakim olabilmeniz önemli. İlişkiler ve ortaklıklarda bir kopuş yaşanabilir.

İkizler: Yönetici gezegeniniz olan Merkür’ün gerilemesi sizi oldukça fazla etkiledi. Çalışma hayatınızda, ofis ortamızda bazı gerginlikler yaşanmış olabilir. Mars’ın aktive olmasıyla birlikte çalışma ortamınızda değişiklik yapmaya karar verebilirsiniz. Bir iş arkadaşınızla çatışma yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda sağlık konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Bu dönemde sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Yengeç; Aşk ilişkileriyle ilgili gündeminiz yoğun olacak. Geçtiğimiz günlerde eski aşklarınızdan haber almış, görüşmüş olabilirsiniz. Fakat Mars ve Uranüs’ün etkisiyle birlikte pişmanlık yaşayabilirsiniz. Kıskançlık krizleri yaşanabilir. Bir arkadaşınızla aranızda gerginlik olabilir. Aslan; Merkür’ün Retro döneminde ailenizle ve evinizle ilgilenmek durumunda kalmış olabilirsiniz. Taşınmayı düşünüyorsanız önümüzdeki günlerde istediğiniz gibi bir ev bulabilirsiniz. Tadilat için uygun bir zaman olacak. Bu geçişte kariyer hayatınızda beklenmedik bir gelişmenin olması aile hayatınıza da yansıyabilir.

Başak: Önümüzdeki günlerde kısa mesafeli bir çok yolculuk yapabilirsiniz. Seyahatlerinizden önce araba bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin. Arabanız arıza yapabilir. Kardeşiniz, kuzeniniz ve yakın çevrenizden birileriyle fikir ayrılığınız olabilir. Bu dönemde ilişkiyi daha fazla germemek adına sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Terazi: Merkür retrosu döneminde maddi konularda sıkıntılar ve gecikmeler yaşamış olabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde beklediğiniz paralar elinize ulaşacak. Fakat elinize geçen parayı hemen harcayabilirsiniz, giderlerinizin de artacağı bir dönem olacak. 

Akrep: Kendinize olan güveninizin artacağı ve harekete geçmek için sabırsızlanacağınız bir süreç sizleri bekliyor. İkili ilişkilerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendi isteğiniz konusunda diretebilirsiniz. Uzlaşmaya çalışmak sizin için faydalı olabilir.

Yay: İçsel olarak huzursuzluk yaşıyor olabilirsiniz. Geçmişte yalanan ve çözümlenmediğini düşündüğünüz konularla ilgili kafa yoruyorsunuz. Önümüzdeki günlerde gizli kalmış bazı konular gündeme gelebilir. Siz de içinizde biriktirdiğiniz konularda bir patlama yaşayabilirsiniz. 

Oğlak; sosyalliğinizin artacağı günler sizleri bekliyor. Arkadaşlarınızla birlikte planlar yapabilirsiniz. Uzun zamandır hayalinizi kurduğunuz bir seyahat planı gerçekleşebilir. Fakat yolculuk esnasında bir arkadaşınızla gerginlik yaşayabilirsiniz. 

Kova; İş hayatınızla ilgili yoğun gelişmelerin olacağı bir süreç olacak. Bir iş başvurusu yaptıysanız 22 Kasım sonrasında geri dönüş alabilirsiniz. Üstlerinizle iletişiminize dikkat etmelisiniz. Kendinizi bu süreçte doğru ifade edebilmeniz oldukça önemli. Balık; Yurtdışı seyahati gündeme gelebilir. Eğer vatandaşlık, vize başvuruları yapmayı düşünüyorsanız Merkür’ün ileri harekete geçmesinden sonra başvurunuzu yapmalısınız. Yapacağınız yolculuklarda bavulunuza, pasaportunuza sahip çıkmalısınız. Kayıp ve çalıntı olayları olabilir. Karma Astrolog Kübra DENİZCİ