Haftalık burç yorumu | Venüs oğlak burcunda | Aşkta ciddiyet istenen zamanlar

Yayınlanma Tarihi: 02.12.2019 09:36
Değiştirme Tarihi: 02.12.2019 09:36

Venüs 20 Aralık’a kadar sürecek olan Oğlak burcu serüvenine başlıyor. Venüs bizim işbirliği yapma ve başkalarıyla paylaşma dürtümüzdür. Sevme ve sevilme şeklimiz ile ilgilidir. Venüs'ümüz başkalarını cezbetmek için, bilincinde olarak veya olmayarak, nasıl bir arayışta olduğumuzu ve bunu nasıl başardığımızı anlatır.

Venüs Oğlak burcuna geçtiğinde romantik duyguların ifadesi form değiştirir. İkili ilişkilerde hedefe yönelik hareket etme, saygınlık ve güvence ihtiyacı ortaya çıkar. Önümüzdeki günlerde ilişkilerde güven ihtiyacı ön plana çıkacak. İleriye yönelik bakıldığında bir gelecek vaad etmeyen ilişkilerden özgürleşmek söz konusu olabilir. Duygusal ihtiyaçları bastırma, ilişkiyi mantık çerçevesinde kontrol etmeye çalışma, ilişki içerisinde kendini değersiz hissetme durumları ortaya çıkabilir. Çünkü Venüs Oğlak burcuna geçtiğinde özdeğer duygusu zayıflar. Bu süreçte kendi değerinizi de sorgulayabilirsiniz. Daha önce ilişkinizde gösterdiğiniz fazla fedakarlıklar kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir. Sonuç odaklı davranmak istersiniz. Toplum önündeki konumunuzu, mevkiinizi zedeleyebilme ihtimali olan kişilerle yollarınızı ayırabilirsiniz.  

Bu süreç geleneksel bakış açısında sahip kişilere iyi gelecektir. İlişkiyi daha sağlam bir zemine oturtmak için adımlar atılabilir. İlişkide bir düzen sağlanabilir, partnerler sorumluluklarını gözden geçirebilir. Yalnız olan kişiler bu süreçte kendilerinden yaşça büyük, otorite ve statü sahibi kişilerle yakınlaşabilirler. Aile ve köklere uygun bir aday bulma isteği her zamankinden daha çok ön plana çıkacaktır. İlişkileri resmiyete dökmek için uygun bir zamandır. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ